Lista ocen Nissan Almera II (482) - Silnik

Na liście zabraknie 305 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej Łukasz Gołębiowski
Hatchback 1.8 114KM 84kW
Duża kultura pracy, cichy i mimo wieku, naprawdę żywotny. Z łatwością wchodzi na wysokie obroty i tak naprawdę dopiero przy ok. 3,5-4 tysiącach rozwija skrzydła. Na niższych obrotach cicho mruczy jakby się prosił, by mocniej wcisnąć pedał gazu. Naprawdę udana jednostka.
~waldemar_P
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Super cichy silniczek. Przez czternaście miesięcy użytkowania (przejechał ok. 19 tys. km) uszkodziła mi się tylko albo aż cewka zapłonowa (wybuliłem 400 zł). A tak zaglądam tam, żeby sprawdzić czy jest silnik, jaki ma poziom oleju i innych płynów eksploatacyjnych.
~Mariusz S.
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
ten silnik 2.2 jest nie do zajechania, jestem trzecim właścicielem, kupiłem dwa lata temu przy przebiegu 140000 km, teraz ma 210000 i silnik śmiga jak nówka, udało mi się nim wycisnąć na autobanie 200 km/h, wymieniam olej co 10 tysiecy do tego standartowo filtry i do boju
~Ori
Hatchback 1.5 dCi 82KM 60kW
dynamiczny i dosyć elastyczny, pod warunkiem, że jadę sam lub max . z 1 pasażerem. potem jest gorzej. kultura pracy trochę słabiej - zawory grają czasami jak w dużym fiacie 125p rocznik 1989 ;P; tak poza tym to nic do zarzucenia - alfa romeo to to nie jest....
~Adam
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Jak na 1.5 jest bardzo dobrze. Silnik jest wystarczająco dynamiczny. 140 km/h pokazuje się na liczniku bardzo szybko. Wiadomo nie można oczekiwać sportowych wrażeń, ale nie zgodze się z kilkoma komentarzami wcześniej, że "tym samochodem nie da się wyprzedzać "
~Heath
Sedan 1.5 16V 98KM 72kW
Jeżeli chodzi o kulturę pracy, powiem wprost warrrrczy jak stara Nubira. Co do elastyczności i osiągów- jest nieźle, szczególnie na wyższych obrotach,silnik dopiero wtedy pokazuje na co go stać. Na A 5tym biegu na autostradzie - bajka!!! Nie jest jednak tak zrywny jak w Focusie.
~Adriano
Hatchback 1.8 114KM 84kW
trochę głośny i niemiły dwięk powyżej 4500obr/min, przyspieszenie do 0-100km/h ok 11s, elastyczność dość dobra, porównywalna z 1.6 innych modeli, zwłaszcza na 5 biegu, 4bieg bardziej elastyczny, jak na moc mała prędkośc max na autostrdzie 185km/h, dobrze ciagnie na niższych obrotach
~Tomek
Hatchback 2.2 dCi 136KM 100kW
Generalnie bez Turbo bylby strasznie mulowaty, ale turbo sprawia, ze kiedy inne samochody nie maja juz czym przyspieszac, ja jeszcze rozpedzam sie. Minus to wielka "turbodziura" no i niesamowicie glosny motor - szczegolnie jak jest zimny. Praca przypomina mi Mercedesa beczke ;)
~Tomasz (tslATka.onet.pl)
Hatchback 2.2 dCi 136KM 100kW
Almera 2.2 Dci Tekna. Silnik ma dosc dobre przyspieszenie, choc przy zbyt mocnym nacisku na pedal gazu lubi czasem puscic klab szaroczarnego dymu. Zadziwiajaco cichy przy jezdzie z predkoscia nawet 180 km/h (to nie zart) a wyciaga troche ponad 200 km/h bez wiekszych problemow.
~Janko
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
silnik jest na prawdę w porządku. Owszem, gdyby miał więcej mocy, byłoby pewnie lepiej, zwłaszcza w zakresie przyśpieszenia, ale biorąc pod uwagę duży ciężar samochodu i tak pracuje doskonale. Jest bardzo elastyczny, nie trzeba zbyt często sięgać do dźwigni zmiany biegów.