Lista ocen Nissan Primera II Sedan (162) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 152 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal Kisielek
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
serwisuje sam auto, wiec cen przegladow nie znam.... no zuzycie paliwa jest adekwatne do masu auta, wiec cudow nie nalezy oczekiwac, w miescie bierze 9-10, czasem mniej, na trasie 7, w cyklu mieszanym 8-9... (jezdze bardzo spokojnie, ale zawsze swiatla, ogrzewanie-wentylacja, radio, slowem, obciazana nstalacja elektryczna) (i w Warszawie, gdzie co 300 m swiatla...)
~1tasiorex@wp.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
nie mialem auta ktore palilo 9 litrow gazu przy stalej predkosci na autostradzie 140 km/h a do tego jeszcze 17´ felgi ciekawe ile by palil na zwyklych stalkach miasto 11 a ceny czesci do japonczykow nie sa wcale takie wysokie a jesli juz to wystarczy przejechac sie do tokarza ( jedna czesc w zawiechu 800zl u tokarza 100zl i spokoj na 40 tys)
~driverr
Sedan 2.0 TD 90KM 66kW
Ceny części nie powalają na kolana. Nic się nie psuje. Przeglądów nie miałem -używany z napraw klocki płyny rozrząd nie są wysokie jak np. hondy. Standard klocki można kupić za 100 rozrząd wymienić za 600 z robocizną. Części naprawdę dużo zresztą coraz więcej. Samochód jest coraz bardziej doceniany przez Polaków, co za tym idzie popyt generuje podaż.
~darecki69@op.pl
Sedan 1.6 16V 90KM 66kW
Jadąc z Niemczech 950km autostradami ze średnią prędkością ok 110 km/h wynik 5,4 l/100km - dlatego w Polsce nie budują autostrad, za małe wpływy z akcyzy. Po krajowych drogach wynik gorsz: a) trasa 7,5 - 8 l : b) miasto 10 l Po zagazowaniu zużycie LPG 10 - 12 l/100km w cyklu mieszanym. Ogólnie jestem zadowolony gdyż ja i moja żonka mamy ciężką nogę
~januszek z końskowoli
Sedan 2.0 TD 90KM 66kW
pali mi średnio 6,3 w lecie, przy przeciętnym korzystaniu z klimy, oraz fakcie że lubie czasem przycisnąć gaz do dechy, więc super, w zimie koło 7, wymiany standardowe - paski ok 20-30 zł, przegub 120+ robota, rozrząd w tym 2 paski i 3 rolki z robocizną 500,filtr oleju 25, olej texaco 10w40 trochę drogi, ale nie bierze oleju wogóle
~AS
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
koszty eksploatacji określiłbym jako umiarkowane - ceny przeglądów nie są wyższe niż w większości innych aut, a w wielu przypadkach nawet niższe, zużycie paliwa (przy dość dynamicznej jeździe) na poziomie 8,0-8,5 l/100km wydaje się przyzwoitym wynikiem jak na auto tej wielkości, choć zawsze chciałoby się lepiej :-)
~Kuba
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Spalanie średnio, oczywiście jak na 1.6. W trasie super, śrdnio 7,5l gazu na 100 przy pełnym obciążeniu i rozsądnej jeździe. Po mieście kręci się w okolicy 10-11 l/100km gazu. Benzynkę oczywiście lubi i to bardzo ale nie miałem okazji sprawdzać spalania, bo nie po to mam LPG aby śmigać na benzynie.
~AdrianSIL
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Primera jest dosyć paliwożerna - 9l/100km w mieście (z klimatyzacją) potrafi obciążyć portfel. Za japońską jakość się płaci - samochód jest praktycznie bezawaryjny, niemniej jednak gdy już przychodzi nam wymienić cześć spoza gamy zwykłych części eksploatacyjnych to musimy liczyć się ze sporymi wydatkami.
~milosh7
Sedan 2.0 16V 130KM 96kW
jakym na 2 litry poj jest ok .trasa do 120km/h max 8,5 gazu przy szybszej jezdzie i ostrym wyprzedzaniu 10- 11 l gazu .miasto max 12,5 l.czytalem tutaj opinie na temat zuzycia i wlos sie jezy ! albo ludzie jezdza na odcieciu obrotow albo maja ,,super hiper zalozona instalacje za 500 zl
Dziennik kosztów dla Nissan Primera II Sedan
6,7
8,4
10,8
~jaca2007
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
*no cóż zużycie paliwa (LPG sekwencja) tj.10,0ltr/100km przy jeździe 110-150km/h przy 90km/h w trasie 8,0-9,0l/100km *na temat benzyny nie wypowiem się(zbiornik paliwa starcza mi na pół roku bez tankowania) *przegląd w SO Nissana to koszt 1200zł(dla tego modelu )
Nissan Primera II Sedan