Lista ocen Nissan Primera III Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2007 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Craft
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Super autko było, bo właśnie zaliczyłem nim poważne dachowanie. Samochód połamał dachem 5 betonowych słupków ogrodzeniowych a dach nadal pozostał na swoim miejscu. Ogólnie sam. komfortowy i wygodny. Przedni panel na początku wydaje się skomplikowany lecz po kilku dniach bardzo wygodny i mądrze zaprojektowany. Jedyny poważny mankament to sprzęgło i koło dwumasowe - po 100 tyś km naprawa kompletnego sprzęgła kosztowała mnie 5000 - to odwiodło...
~Lucky Luk
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Bardzo pozytywnie oceniam silnik. Zbiera się już od 1700 obr. Na trasie go nie słychać. Przy spokojnej jeździe da się nim spalić symboliczne ilości paliwa. Mój rekord to 4,7 przy jeździe ok. 90km/h. Robiąc trasę Wawa - Gdańsk z prędkościami 120-160 w ciągu 3-4h z kompletem pasażerów na pokładzie, spala ok 6,5-6,7 litra. Niezły zasięg.
~Maciej - Łódź
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Generalnie bardzo dobrze - ale nie doskonale.Zdecydowanie jest to duże auto (jedno z większych w swojej klasie - większe jest tylko Citroen C5) zatem swoje waży. Miałem oszczędnego Diesela - stąd lekko \"słaby\" między 80, a 120.Start jednak bardzo dobry, a powyżej 130 cała klasa średnia z lusterkach :)
~Qiubix
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Jak to francuski diesel, jest ekonomiczny i dynamiczny i niezawodny ALE... pod warunkiem, że o niego dbamy i lejemy dobre paliwo, ja tankuje shell v pover diesel i mam święty spokój jeździ aż miło :)
~Stefan
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
No ja się rozczarowałem. Spodziewałem się więcej po tym samochodzie. Jeździłem kombi i uważam, że do niego ten silnik jest za słaby (za ciężkie auto). Mało elastyczny. Niechętnie przyspiesza.
~grg
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
na zimno przy temp ponizej zera słychac klekocik ale jak sie nagrzeje a nagrzewa sie szybko(wczesniej mialem nubire) jest cicho,dynamika wystarczajaca, elastycznosc bardzo dobra
~kirk
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Wtopilem z egzemplarzem bo okropnie zaniedbany byl i troche trzeba bylo dolozyc ale przy dobrej okazji moze posluzyc lata
~Tomek
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
W moim przypadku był problem z odpalaniem na gorącym silniku. Należało zmienić dawkę paliwa na końcówki wtrysku podczas odpalania.
~Darek - Katowice
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Jezdzilem prawie zawsze dieslami i tu zaskoczenie (mile). Tak cichego i elastycznego silnika jeszcze nie mialem.
Dziennik kosztów dla Nissan Primera III Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
7,1
~grg
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
dynamika ok ,elastycznosc jeszcze lepsza,jedynie za krotkie 2 pierwsze biegi jak to w dieslach,wyciszenie srednie jak na klase auta
Nissan Primera III Kombi