Lista ocen Nissan Qashqai I Crossover 2.0 140KM 103kW 2007-2011 (36) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotrek_kołodziej
Crossover 2.0 140KM 103kW
No i tu największy minus, ale mam nadzieję, że nie jest to za częsty defekt tego silnika. Brał olej. Coraz więcej. Coraz częściej. Wibrował przy włączonej klimie. Myślę, że trafiłem po prostu na egzemplarz ze złym silnikiem. Co do samej dynamiczności- jak się rozgrzeje i jedzie się w pojedynkę- naprawdę fajnie. Niestety z bagażem i pasażerami robi się mułowaty. Spalanie okej, koło 9 litrów.
~PeJot86
Crossover 2.0 140KM 103kW
Silnik 2.0 140 KM jest moim zdaniem najwłaściwszym wyborem do tego samochodu z prostej przyczyny - nie ma mocniejszego. Spisuje się całkiem nieźle - jest zrywny, nie zdarzyło mi się żebym miał z nim jakiekolwiek problemy. Jego wadą jest natomiast spalanie w granicach 11,5 w mieście i 8,5 na trasie - fakt że nie mam lekkiej nogi ale nawet biorąc to pod uwagę uważam, iż jest to sporo.
~Picek
Crossover 2.0 140KM 103kW
Jestem w szoku, że w tym aucie montują słabsze silniki od tego. Te 140KM to niezbędne minimum żeby bezpiecznie wyprzedzać na trasie, a dla przyjemnej jazdy stanowczo za mało. Być może diesel jest lepszy, bo to porażka. Na dodatek dzięki sporej pojemności i masie pojazdu pali dużo benzyny.
~Farbi
Crossover 2.0 140KM 103kW
Silnik jest fenomenalny, doczytałem gdzieś w internecie że przy 2tys obrotów dostępne jest już 90% momentu obrotowego, i faktycznie czuć to. Aby wyprzedzić TIR-a na prawdę nie trzeba pałować silnika wysokimi obrotami, poruszanie się w przedziale obrotów 2200 - 3500, daje znakomitą dynamikę.
~Radek
Crossover 2.0 140KM 103kW
Momentu z dołu ma nie za wiele, nie jest tak oszczędny jak Mazdy, ale przez 70kkm nie musiałem z nim robić nic poza coroczną wymianą oleju. Da się tym autem wyprzedzać (opory powietrza robią swoje). Rozrząd na łańcuchu nie sprawia problemów.
~honnki
Crossover 2.0 140KM 103kW
Dla mnie to coś wspaniałego!!! Na każdym biegu chętnie reaguje na dodanie gazu, jest cichutki. Początkowo planowałem wersję z silnikiem 1,6 ale w końcu nissan obniżył cenę i kupiłem 2,0 -I NIE żAłUJę.
~Sławomir
Crossover 2.0 140KM 103kW
Niczym nie zachwyca ale jest calkiem ok. Dwa lata użytkowania tylko wymiana oleju, bo jak kto dba tak ma, no i duperel typu zamek drzwi i blenda niszczesna tylnej klapy.
~Michał
Crossover 2.0 140KM 103kW
Silnik jedyny słuszny w tym samochodzie. Diesle się psują a benzyna 1,6 jest za słaba. Brak uwag, wszystko działa jak należy. Wiadomo nie porywa ale wystarcza :)
~Michał

Usterki Nissan Qashqai I

Nissan Qashqai I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~popek82
Crossover 2.0 140KM 103kW
silnik bez zarzutów, dosyc dynamiczny szczególnie na wyższych obrotach, spalanie na trasie około 8 l/100km głównie dzieki 6 stopniowej skrzyni, w miescie potrafi spalić nawet 12 l/100
Nissan Qashqai I Crossover