Lista ocen Nissan Qashqai I Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW 2007-2011 (40) - Silnik

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Kiedyś przesiadłem się z Micry 1.0 do Toyoty Yaris z silnikiem 1.4 D4D i odczułem powalającą różnicę a szczególnie w oporach toczenia się auta (bez dodawania gazu musiałem hamować aby zachować odstęp) . W Qashqay-u jak wyczytałem wcześniej włożono duży wysiłek aby to poprawić i jest to naprawdę odczuwalne. Jeżeli ma się powyżej 2tys obrotów na danym biegu i nie używa gazu silnik nie pobiera paliwa dlatego też nie ma potrzeby wrzucania na luz...
~zygmunt
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Silnik był dokładnie tym, czego oczekiwaliśmy. Bezawaryjny i mało palił. Przy próbach wciśnięcia gazu do deski trochę się dusił, widać że nie jest to silnik zaprojektowany do wyścigów. Aha. Gdzieś tak po 100 tys. zaczął brać olej. Niedużo - dolewałem pół litra co 5 tys., ale zawsze. Być może była to kwestia zmiany Castrola na Mobil.
~Pitagoras
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
1,5 dci działa niczym mróweczka. Jest cichutki, jego odgłos to klekocik, a nie jak w Audi i VW klekot. Satysfakcję daje mi świadomość, że auto pali mało, a zanieczyszczenia z silnika są dużo mniejsze niż aut stojących w korku. Francuskie pochodzenie nie jest ujmą, a zaletą, bo Francja i Włochy to dobre diesle.
~zaqwsx
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Silnik renaulta trochę kontrowersyjny, ale mam znajomego który na tym silniku tylko 85km przejechał 265 tys. km i jeździ dalej bezproblemowo, może kluczem do sukcesu jest dobra ropa i wymiana oleju co 10 tys.Dynamika wystarczająca, szósty bieg fajnie go wycisza, spalanie 6-7 litrów, trasa litr mniej.
~Iwona buzia_33@tlen.pl
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Mam ten samochód od maja 2007 i praktycznie cały czas stoi w serwisie, bo ma ciągły powracający problem : dławienie silnika między 2,5 a 3 tyś obrotów. Serwis sobie z tym nie radzi, a ja ciagle jeżdżę autami zastępczymi. Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem ?
~Rafaello
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Czy jest ciszej w nowszym modelu? Nie wiem, natomiast słychać, że to diesel i co do tego nie można mieć złudzeń. Dźwięk charakterystyczny dla francuskiego diesla, odgłos taki metaliczny przy gwałtownym wciśnięciu pedału przyspieszenia. Ogólnie OK.
~Grzegorz z Warszawy
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Oczywiście chciałoby się mieć lepszy przyspieszenie ale w mieście i tak się spotkam ze wszystkimi na kolejnych światłach a w trasie jak się już rozbuja do 60-80 to bezpiecznie można wyprzdzać.
~rch52@wp.pl
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Silnik bardzo dobry do spokojnej jazdy.Dobre połączenie ze 6-biegową skrzynią biegów. Jesli chce się jeździć w miarę dynamicznie, to trzeba szybko operować biegami. Jedynka jest bardzo krótka.
~Tomek
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Poprzednio jeździłem silnikiem TDI. Głośny, głośny i toporny. DCI zbiera sie świetnie, mam tylko nadzieję, ze dopracowali wtryskiwacze. MIałem kiedys Clio i po 120 tys. musiałem je wymienić.
Dziennik kosztów dla Nissan Qashqai I Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
5,9
~Rybka
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Pomimo małej pojemności daje radę (szczególnie że waży ponad 1400kg). Na wolnych obrotach zamula, ale jak się włączy turbinka, to od 2tyś obrotów, całkiem przyzwoicie.
Nissan Qashqai I Crossover