Lista ocen Nissan Qashqai II (105) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lpaj
Crossover Facelifting 1.7 dCi 150KM 110kW
No tutaj Nissan się postarał. Jeździłem Qashqaiem przed liftingowym z silnikiem 1,5 d 110 km. Różnica duża. Zdecydowanie cichutko. Przy 120 km/h można rozmawiać szeptem. Trochę głośniej robi się gdy przyśpieszamy ale gdy ustabilizujemy prędkość naprawdę fajnie. Podobne wrażenie miałem w Seacie Ateca, którego również brałem pod uwagę do zakupu.
~k6ainolop
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Wyciszenie bardzo dobre. Przed zakupem, patrząc na inne komentarze w sprawie wyciszenia również byłem zaniepokojony - podobnie jak w przypadku wentylacji. Wyciszenie jest bardzo dobre nawet lepsze niż u konkurencji w tym segmencie. Komora silnika bardzo dobrze wyciszona. Słychać tylko szumy oporowe.
~Przemek
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Spodziewałem się jakiś hałasów (po obejrzeniu testów na yt ktoś na to uwagę zwracał) jednak nie zauważam tego problemu. Na autostradzie szumy wiatru przy 160 km/h, ale to praktycznie w każdym aucie miałem porównywalnie. W mieście auta nie słychać.
~Rafał
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Nawet przy dużej prędkości słyszę własne myśli:) samochód dobrze wyciszony. Zgłaszałem uszczelkę w drzwiach słyszałem wiatr od strony kierowcy ale w serwisie powiedziano mi że tak ma być to sobie posmarowałem kremem do uszczelek i już mam spokój:)
~Bukosz
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Oczywiście mogłoby być ciszej ale to nie klasa premium tylko średniak. Duże lusterka boczne to większe opory i to słychać. Do 140km/h jest ok. Przy niskich prędkościach jest idealnie, choć mamy kontakt z tym co dzieje się na zewnątrz.
~Janusz
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Wyciszenie przedziału silnika b. dobre, natomiast wyciszenie nadkoli, podwozia i drzwi mogło by być lepsze. Przy prędkości 120 już słychać wyraźny szum przy lusterku, każdy kamyk obijający się o podwozie słychać bardzo głośno.
~Maks
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Silnik jest dobrze wyciszony. Kabina pasażerska od otoczenia z góry i boków również, ale podwozie niespecjalnie. Drobne kamyczki spod kół jak uderzą o osłonę kół lub podwozie to robią taki pogłos jakby urywało się koło!
~vibo
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Poprzednicy pisali o szumie z bocznego lusterka kierowcy. Nie ma problemu , może już poprawili wadę - jest ok. Na razie 160km/h na dotarciu , silnik bardzo cichy jedynie szum powietrza ale nie natarczywy jest dobrze.
~Atlas52e
Crossover Facelifting 1.3DIG-T 140KM 103kW
Gabaryt Suva robi swoje, nie jest królem ciszy przy 130 juz opór powietrza daje znać. Bardzo słabe wyciszenie przy nadkolach, przejazd po piachu lub drobnych kamieniach nie jest przyjemny
~kaszonko
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Tu jest slabo! Na trasie jest glosno glosno, glosno! Glosno tak ze to az meczy. Oczywiscie 120km/h mozna jechac ale ... no spodziwale sie czegos znacznie lepszego., bo jezdze raczej szybciej niz wolniej.