Lista ocen Nissan Qashqai III Crossover (19) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arek
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 140KM 103kW
Wystarczający do ruchu miejskiego i pozamiejskiego. Na autostradach brakuje mu nieco "pary" do szybszego wyprzedzenia, ale w codziennym, przeciętnym użytkowaniu jak najbardziej pozytywnie. Co ważne - mega cichy, w ogóle go nie słychać tak do 110km/h. Dla szukających sportu - nie ten adres.
~Bogdan
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 140KM 103kW
Bardzo przyjemny silnik benzynowy 4-ro cylindrowy 1,33L. Zbiera od dołu jak diesel. Na trasy podmiejskie idealny (cichy i pali nawet 4,7L/100km przy prędkości do 90km/h na tempomacie). W mieście raczej 8L/100km to standard. W trybie SPORT to sama przyjemność ale pali ok. 10L/100km w ruchu miejskim.
~Spiner74
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 140KM 103kW
Wrażenie dynamiki słabsze niż w Kia. Niby tylko 10km, ale to auto nie ma ducha. Nie wiem na ile winna jest ekologia, bo czasem samochód dławi się przy ruszaniu, ale jak ruszymy, to jest już jest ok, z tym że charakter silnika preferuje spokojną oszczędną jazdę.
~bor
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 140KM 103kW
140 KM wystarczy w zupełności. Wgrywając mapowanie silnika można uzyskać więcej KM (na 158KM), ale według mnie nie ma sensu. Jest jeszcze do wyboru tryb eco/normal/sport - na trybie sport ma kopyto :)
~Jarek
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 140KM 103kW
W miarę dynamiczny, jednak liczę na to, że kolejna aktualizacja oprogramowania "uwolni" jego potencjał i będzie choć równy z tym, co oferuje J11. Ponadto mógłby być trochę mniej paliwożerny w mieście.
~macias
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 158KM 116kW
Konstrukcja stosowana również w Renault, Mercedesie i...Dacii, wg.mnie sprawdzone źródło napędu jak na tą pojemność odpycha się nieźle i nie pali przesadnie dużo. Dobrze że ma 4 cylindry.
~Samel80
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 158KM 116kW
Przyspieszenie wystarczające, dynamika poprawna na wyższych biegach. W zupełności wystarcza do wyprzedzania na trasach. Nie jest to auto sportowe, ale takiego nie szukaliśmy.
~Piotr
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 158KM 116kW
To mój drugi samochód z tym silnikiem. Pierwszy w 2 lata zrobił 100 tys km bez ani jednej zadyszki
~Grzegorz
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 140KM 103kW
Jak na tą budę daje rady ale zbyt mały przebieg by stwierdzić jaka będzie wytrzymałość
~Jacek
Crossover 1.3 DIG-T MHEV 140KM 103kW
Elastyczność, samochód przy tzw. zamuleniu na 6 biegu przyspiesza bez konieczności redukcji.
Nissan Qashqai III Crossover