Lista ocen Nissan Terrano II (71) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kacper@tx.pl
Terenowy 2.7 i TDi 125KM 92kW
Tylko łaczniki stabilizatora,luz na przekładni(stuki) przy skręcie na dziurach,ale podobno tak juz jest.Przepala się podświetlenie licznika przbiegu.Plastki jak w omedze A-to japończykowi nie przystoi,spasowanie fatalne,jakość mocno średnia- ogólnie jakieś Daewoo Nexia czy coś.Niestety widać w tym miejscu że to kundel japońsko-hiszpański.No cóz hiszpanie robią też Citroena C 15-jakośc montażu żenująca.Dobrze że napędy i silnik japońskie.
~:-))))
Terenowy 3.0 TDi 16V 154KM 113kW
długo mam to auto wadami sa ograniczniki skretu i łączniki stablizatora zwłaszca przedniego oraz super hit czyli czujnik oleju wymieniali 3 razy na gwarancji (w prokole gwarancyjnym wymiana + czujnik 270zł) a potem załozylem chinola za 18zł i działa juz 7 lat :-) dziwne? zreszta radze omijac servisy drą tam niemiłosiernie szczeki w servisie 1500 zł zamiennik w sklepie 120zł mała róznica?
~Andrzej
Terenowy 3.0 TDi 16V 154KM 113kW
Mocne i wytrzymałe auto, bo z pewnego źródła jak ktoś kupuje takie auto za grosze i potem się dziwi że wszystko siada i przebieg to nie 150 a 300 tyś to nie ma się co dziwić.Ja ma przejechane 157 tyś i do tej pory wymieniałem materiały eksploatacyjne.W środku można się przyczepić do pasowania plastików ale autem się jeździ a nie ogląda.Mam go od przebiegu 30 tyś więc wiem co piszę. Auto godne polecenia.
~fkuzi555
Terenowy 2.7 TD 100KM 74kW
Przez 4 lata popsuło się z drobiazgów: -przełącznik do otwierania prawej szyby -wydech - ale jak kupiłem, to już było sito. Od 3 lat się trzyma -urwała się regulacja nawiewów, a dokładniej temperatury -odkręcił się filtr oleju w silniku -"zbiły" się gumy pod karoserią -jeździ po naszych drogach, więc zawieszka trochę dostaje. Gałki, sworznie, końcówki itp to norma.
~oblesnik
Terenowy 2.7 i TDi 125KM 92kW
pomiędzy 175000km, a 226000 urwała się plusowa klema od wibracji silnika 2 razy. Przetarła się wiązka elektryczna w okolicy tylnego zderzaka. Korozja i perforacja przewodu wspomagania w okolicy zderzaka. Korozja przewodów hamulcowych. puścił zgrzew mocowania pedała sprzęgła. simering pompy wodnej (niewymienialny trzeba kupić całą pompę).
~Wojtek/ wojtek.drozdz04@gmail.pl
Terenowy 2.7 i TDi 125KM 92kW
Jesli chodzi o drobiazgi to powiem tak zanim go kupilem samochod stal jakis czas i moze to daltego ale nie dzialaja mi swiatla przeciwmglowe przednie (przelacznik do wymiany) lusterka(rowniez przelacznik) szyba kierowcy dziala jak jej sie podoba i nie wiem dlaczego jest to denerwujace ale kiedy sie juz z tym uporam to koniec z takimi pierdolami...
~Roman
Terenowy 2.4 i 12V 118KM 87kW
Typowy japończyk. Nigdy nie stanął w drodze (i mam nadzieję nie stanie), wymiana podstawowych elementów eksploatacyjnych i jest ok. Zauważyłem że jak wiele japończyków jest nieco bardziej narażony na korozję - szczególnie widać to w postaci nalotu na ramie ale może to kwestia solenia dróg zimą. Wiadomo że z wiekiem auto wymaga więcej troski ale warto.
~korek11
Terenowy 3.0 TDi 16V 154KM 113kW
Jest kilka detali... Nadpękły mi uchwyty klamek drzwi przednich od środka. Podejrzewam, że powierzchnia drzwi jest zbyt duża, a uchwyty wewnętrzne nie mają zbyt solidnego mocowania. Jest jeszcze kilka pierdułek, ale nie ma o czym tu wspominać, bo właściciel Terrano może je usunąć raczej we własnym zakresie.
~White Tiger
Terenowy 2.7 i TDi 125KM 92kW
Jak na rocznik 99 i opinie, że to auto ma dużo wytrzymać to sypie się w nim wszystko, począwszy od przewodu wysprzęglika przez rurę układu chłodzenia do jakiegoś dziwnego metalowego obciążnika na gumkach we wnętrzu kierownicy (który się urwał i gonił wewnątrz).
Dziennik kosztów dla Nissan Terrano II
10,4
7,7
15,4
~maRAS
Terenowy 2.7 i TDi 125KM 92kW
Było kilka problemów głównie z jakimiś piskami w środku (plastiki) ale może się czepiam, i przy mocnym skręcie słychać jakieś szorowanie, ale to typowe dla terano bo podobno jakiś tam odbijak z plastiku się wyciera