Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW 1994-2002 (64) - Silnik

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nina26
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Witam to moje pierwsze auto ,kupiłam je w stanie można powiedzieć krytycznym pod wzgędem mechanicznym,bo wizualnym można powiedzieć igła :) jak na taką staruszkę(właścicieli było chyba z sześciu w tym pierwszy niemiec) , jeszcze się borykam z zrąbaną skrzynią biegów ,ale mimo tego doprowadziłam je do stanu użytkowania a przede wszystkim nie wiem dlaczego ,ale pokochałam ten samochód .Do sporych plusów muszę zaliczyć-silnik co jest wiadome moc...
~Seba
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Pracuje cicho, równo i jest baaardzo dynamiczny. 160km/h bez problemu. Niestety nie miałem jeszcze okazji przetestować prędkości maksymalnej (dawno nie byłem w niemczech) :-( Wyprzedzanie przy 120km/h bez redukcji (na piątce) bez problemu - szybko i zwinnie. Przy wysprzęglaniu nie schodzi od razu z obrotów (jak np. golf III), tylko chwilkę na nich pozostaje - wystarczająco długo aby wrzucić następny bieg przy tych samych obrotach. Przy...
~Bogdan Bezeg
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Ocena dodatkowa po kolejnym tysiącu km. Silnik pracuje nadal dobrze, spalanie w granicach 8 litrów na 100 km, pracuje dość elastycznie. Zużył się tłumik środkowy, za 2 miesiące będzie do wymiany. Układ chłodzenia wymaga przeglądu z uwagi na niewielki ubytek płynu chłodzenia. Praktycznie silnik z innymi elementami auta wpływającymi na jego pracę sygnalizuje,że jego czas eksploatacji wymaga zakończenia lub generalnego remontu
~Staszek
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
1,6 16V pozwala zamiatać po niemieckich autostradach w przedziale 160-180 km/h bez specjalnego wysiłku i bez wiru w baku ( 8,2l/100km a np: Siena 1,4 przy 135km/h 8,5l/100km). Lubi obroty i dobrze ciągnie dopiero od 3500obrotów, co wcale nie znaczy, że poniżej to jest muł. Dynamika o wiele lepsza niż w 8 zaworowej wersji chociaż trzeba trochę pomieszać biegami.
~Kosu77
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Silniczek w tym autku dobrze spełnia swoją rolę,chociaż cichszy jest jak jest zimny. Zużywa olej chociaż nie są to wielkie ilości, jakieś pół litra/1000km. Trzeba sprawdzać często stan, bo ten typ tak ma, nawet instrukcja o tym mówi. Jak się rozbuja to 90 - 100 fajnie leci. Dynamiczny do wyprzedzania.
~Lolas
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
1.6 16V 100km bardzo ładnie się zbiera. Minus tylko jeden - bardzo długo chodzi na ssaniu i to w lato, ciekawe co będzie zimą... Pracuje bardzo cicho podczas postoju np. na światłach czasem nie słyszę, że silnik jest włączony.
~przemolski astraklub.pl
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Troszkę słychać zawory. autko zbiera się dobrze od 2500 obr/min. poniżej tych obrotów jes trochę mułowate. Jeśli będziemy go kręcić często powyżej 3500 obr/min to napewno będzie wcinał olej. Poniżej 3000 obr bardzo minimalne ilości.
~kontek89k@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Silnik pracuje równiutko zarówno na benzynie, jak i na LPG. Mimo prawie 200.000 km na liczniku nigdy nie zawiódł. Silniczek bardzo dynamiczny (1.6 16v) i jednocześnie bardzo oszczędny.
~grzesiek
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
generalnie dobrze, choć po 135000 musiałem zrobić mały remont (wymiana usczelek, panewek i pierścieni - ok. 2 tys. zł razem z wymianą rozrządu), czasem na wolnych obrotach nie pracuje zbyt równo, ogólnie jednak ok
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
8,6
9,6
~annaroza
Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW
Niestety mój egzemplarz bierze sporo oleju. Dobra dynamika, super przyspieszenie. Niezawodny. Ale sporo pali... :( Przerobiłabym na gaz ale mechanik mówi że skoro bierze olej to gaz rozwali silnik do końca.
Opel Astra F Hatchback