Lista ocen Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pietrek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Po wielu latach lekki opór przy zmianie biegów, ale po umiejętnej regulacji mechanizmu wybierania (wielki plus dla konstruktorów za stworzenie takiej możliwości) jest super. Dobry dobór przełożeń i niska awaryjność - prawie 200 tys. km. żadnych niepokojących odgłosów. typowe są niewielkie wycieki z wybieraka, ale są niegroźne i można je usunąć za symboliczną złotówkę
~Paweł
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Działa precyzyjnie, chociaż drogi prowadzenia drążka zmiany biegów nie są najkrótsze. Piąty bieg ma długie przełożenie - trzeba niestety zredukować przed każdym wyprzedzaniem, ale w zamian na autostradzie są w miarę niskie obroty. Czasem ciężko włączyć wsteczny bieg.
~Arek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Biegi wchodzą jak należy i są tam gdzie powinny. Brak chaczenia choć u mnie ostatnio wyskakuje 5 bieg. Ponoć trzeba wymienić jakąś blokadę. Część ok 15 zł (orginał) i robota ok 40 zł. Całość 50 - 6- zł (oczywiście nie w ASO bo tam chcą wymieniać całą skrzynię).
~dyrty
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
bez zażutów przy agresywnej jeżdzie narazie wytrzymała 5 lat. jest ok. Zmieniałem olej bo uszkodziłem osłone i wyciekł zalałem olejem do skrzyń automatycznych czerwonym, znajomy ma taki od nowości i od 15 lat nic w skrzyni nie grzebał.
~Kretul
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Moja skrzynia dziala bez zarzutu. No, prawie... Drugi bieg jest troche zbyt dlugi, tzn ciezko z niego przyspieszyc przy bardzo niewielkich predkosciach, kiedy juz jedynki wbic sie nie da.
~Jan B.
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Tutaj idealnie bardzo lekko, a jeżeli tak nie jest to znaczy, że przejechała więcej niż 300.000km. W ogłoszeniach 90% tych samochodów ma takie przebiegi i cofnięte liczniki.
~wuu
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
wyrabia się mechanizm wybieraka , biegi moglyby wchodzic precyzyjniej. długie przełożenia więc przy mojej eksploatacji (częste trasy) jak znalazł .
~marko556
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Słabo, ciężko wskakuje 1 i 2 ale byc może akurat u mnie tak jest. Czasami potrafią wejść gładko. Plus za wsteczny. Nie ma zgrzytów, wchodzi gładko.
~msd2@op.pl
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
skrzynia jak dlamnie ma długie przełorzenia i to mnie cieszy w trasie to właśnie bardzo lubie gdy nie wyje silnik i pali mniej niż corsa na trasie :)
~Dziadek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Skrzynia pracuje dośc opornie, ale to może wada mojego modelu, który jest "po przejściach", pozatym dość precyzyjna skrzynia i długie biegi ;)
Opel Astra F Kombi