Lista ocen Opel Astra G Coupe (40) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rodrick
Coupe 2.2 16V 147KM 108kW
Skrzynia F23 nie sprawia żadnych problemów. Jest o wiele lepsza od F17 która często miała problemy z wbijaniem biegów. Tutaj to nie występuje. Biegi wchodzą bez oporu, precyzyjnie, bez żadnych luzów. Przełożenia jak najbardziej Ok. Przy 140km/h jest 4000 obrotów więc wtedy brakuje trochę 6-go biegu ;)
~x16xe@poczta.fm
Coupe 2.0 16V Turbo 190KM 140kW
Skrzynia nie budzi zastrzeżeń , lewarek zmiany biegów funkcjonuje dość precyzyjnie, jednak jak wspomnialem wczesniej, poprzedniczki(Calibra,Vectra) z silnikiem turbo byly wyposazone w skrzynie 6cio stopniową przenoszącą napęd na wszystkie 4 koła czego w Astrze brakuje.
~Jacoby
Coupe 1.8 16V 116KM 85kW
Przeciętnie. Być może niewłaściwie ją eksploatuje, ale słychać troche zgrzytów i są minimalne luzy. Czasem na niskich obrotach dławi się (powiedzmy 2 bieg - 20km/h). Wydaje mi się, że to nie wina silnika a właśnie układu przeniesienia napędu.
~dan
Coupe 1.8 16V 116KM 85kW
jak na ten rocznik, to trudno wymagać cudów, ale na zimnej ciężko chodzi, zwłaszcza dwójka opornie, precyzja przeciętna- ale trzeba brać poprawkę że auto ma 15 lat, brakuje 6tki która pozwoliłaby ograniczyć spalanie na autostradzie
~rodrick
Coupe 1.8 16V 116KM 85kW
Warto wymienić olej oraz dobrze nasmarować sam mechanizm bo lubi się wycierać i przez to chodzi bardzo cięzko. Na plus długie biegi które sprawdzą się w trasie.
~Alan
Coupe 1.8 16V 116KM 85kW
Bez zarzutów jedynym minusem jest wybierak który standardowo w każdej astrze g jest luźny przez co drążek zmiany biegów ma luzy. Pomaga wymiana na ten z astry H.
~Stachu Wichura
Coupe 2.0 16V Turbo 190KM 140kW
Ogólnie bez zarzutu. niestety udziwniona konstrukcja lewarka i wybieraków powoduje że po powstaniu luzu jesteśmy zmuszeni zakupić nowy mechanizm za prawie 2000zł w serwisie,
~Zamkeram
Coupe 2.2 16V 147KM 108kW
Jest mały problem z wrzuceniem jedynki - lekko się zacina. Radzę sobie z problemem zawsze wrzucając wczesniej dwójkę - ztej pozycji dźwignia wchodzi na jedynkę bez problemu.
~super zadowolony
Coupe 2.0 16V Turbo 190KM 140kW
bez szału... przynajmniej u mnie. Wydaje mi sie ze synchronizatory zaczynaja padac... Ale z drugiej strony wiem, ze jestem wyjatkiem wsrod znajomych z tymi samochodami.
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Coupe
10,5
11,1
~grzech
Coupe 1.8 16V 125KM 92kW
wlasnie ze skrzynia mam problem bo zakupilem egzemplaz gdzie do wymiany jest kaseta skrzyni bo mam luz na drazku wiec nie moge nic powiedzien
Opel Astra G Coupe