Ocena kierowcy - Opel Astra H GTC

Andrew, 3 lata temu
Silnik 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : zwinny, szczególnie w trybie sport
Inne : wnętrze komforowe, panorama, niskie koszty eksploatacji ogółem
Dosyć duże pieniądze zapłaciłem za tą perełkę, ale WARTO było, i jestem pozytywnie zaskoczony marką Opel, której nigdy nie byłem fanem... Silnik 1.6 mojego egzemplarza był łaskawy, bezproblemowy, a do tego zadowalający aż nadto, ale przy tej masie pojazdu to było oczywiste, że będzie mały dzikus. W trasie nawet 4,3l/100km na komputerze, na mieście jadł 8,5-9, ale to chyba przez styl jazdy... Na pierwsze autko polecam, ja mam 21 lat , niepotrzebna mi była limuzyna/kombi do czsu załoeżnia firmy. Noj Jedyne co to akumulator był od razy do wymiany i reflektoru zmieniłem bo chciałem xenony (1150+800 robocizna). Dbałem i byłem zadowolony więc polecam 9/10.
z16xer mój egzemplarz był zdrowy, bezproblemowy i na moje wydajny,w zupełności wystarczający. Myślałęm o 1.8 turbo lecz uspokoiłem emocje. Po jeździe próbnej, się przekonałem, a po 2 latach użytkowania utwierdziłem w przekonaniu. Nie opowiem o minusach bo nie zauważyłęm, moze miałęm szczeście, a może podejście bo dbałem
wsteczny czasem szarpał po zatym bez problemowa
4/5
bez zarzutów, mój lakier matowił się szybko ale trasa non stop i nie garażoany, gość z detailingu tłumaczył mi, że to 'trudny lakier' a miałem granatowy perła
mój model był w opcji z szybą panoramiczną więc chyba będzie zawyżona ocena przez to? Ja daję najzwyższe noty bo to genialan sprawa, choc w trasie bywało głośno tak od 160km/h, coś kosztem czegoś... ale dobry klimat nocą ;)
Klimatyzacja działała poprawnie, szkoda, że nie automatyczna
Głównie woziłem tylko siebie oraz psa i czasem znajomuch, w mojej ocenie miejsca wystarczająco dużo, moja waga 76 kg 182cm, dużo miejsca po rozłożeniu siedzeń, bezproblemowo przewiozłem nim 1,7m choinke
przez szybe panoramiczna czasem było głośno jak chciałem porozmaawiać ab yłęm w trasie zasuwałem podsufitkę bo akustyka tragedia
To co ja wymienaiłem to sprawy typu klocki, filtry, olej itd. spalanie jest niskie,status ekonomicznego auta zasłużonyu, ogółem jest tani w utrzymaniu jak się dba
mój egzlemplarz był drogi i dlatego 4/5, ale wersja wyposażenia chyba jedna z wyższych dosteępnych albo i najwyższa. Bardzo komfortowo
akumulator od razu poszedł do wymiany, koszt 280żł aku był po prostu słaby co się okazało w naszą pierwszą wspólną zimę...
nie odnotowałem na szczęście

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 115KM 85kW [l/100km]