Ocena kierowcy - Opel Astra H GTC

Bartoszek97, 6 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H GTC 1.8 ECOTEC 140KM 103kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Auto sprowadziłem z Niemiec 2 lata temu wtedy miało przebieg 130tys. Wnętrze zero zurzycia oprócz delikatnego na gałce zmiany biegów reszta super się trzyma. Bryła coupé pięknie się prezentuje zwłaszcza tył asterka ma zgrabny. Silnik 1.8 140 koni ładnie się zbiera, a po włączeniu opcji SPORT reakcja na gaz jest jeszcze lepsza co daje fajniejsze odczucia z jazdy. Auto psuje zarówno do mista ponieważ jego gabaryty pozwalają sprawnie poruszać się w miejskiej dżungli natomiast w trasy 140 koni do tej wagi pozwalają płynnie pokonywać kilometry. Mały minusik dla Opla, ze do wersji 1.8 nie ma 6 biegu :( reszta super :))
1.8 140km to super kompromis pomiędzy spalaniem, a osiągami.
Skrzynia biegów precyzjyjna natomiast czasem ciężko wchodzi jedynka oraz wsteczny lecz po paru dniach wyczucia nie sprawia problemów radzenie sobie z nią w codziennym użytkowaniu :)))
Bardzo ładnie trzyma się drogi. Układ jest precyzyjny o jeździ się pewnie. Zawieszenie bardzo wytrzymałe plus dla Opla za to ze z tylu jest stara sprawdzona belka :)))
Widoczność z przodu Ok natomiast do tylu delikatnie gorzej przydałaby się czasem kamera cofania ale coś za coś mniej widoczności ale piękniejsza sylwetka niż w wersjach 5 drzwiowych.
Auta 3 drzwiowe kupujemy raczej z myślą, ze będziemy jeździć sami. Z przodu jest wystarczająco miejsca nawet dla mnie a mam 189cm wzrostu. Z tylu troszkę ciaśniej ale nie ja tam muszę podróżować ;)
Tu opel mógł troszkę lepiej się postarać. Nie jest najgorzej ale czasem odnoszę wrażenie ze wyciszenie wnętrza jest za słabe.
Żadnych nieprzewidzianych awarii wymieniałem tylko części eksploatacyjne. Polecam szukać asterek bez systemu IDS+ ponoć jeden taki amortyzator kosztuje bardzo dużo w porównaniu ze zwykłymi.
Grzane fotele, skóra, nawigacja itd auto na prawdę ma dobry stosunek jakości do ceny
Brak
Odpukać nic się nie wydarzyło co mogłoby mnie zaskoczyć ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]

Opel Astra H GTC