Ocena kierowcy - Opel Astra H GTC

Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Astra H GTC 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik dobrze radzi sobie w różnych terenach. Nie bierze oleju.
Inne
Inne : Raczej nie spotkałem się z uciążliwymi usterkami wmoim asterixie
Od początku zakupu aż do teraz nie mam czego żałować. Bardzo dobrze mi się jeździ astra. Jest dynamiczna, zwinna, łatwo nią zaparkować. Wersja 16v. Nie jest awaryjna. Wszystko w niej robię na bieżąco przez co raczej nie powinna mnie zaskoczyć i doprowadzi mnie z punktu A do B.
Jak na swoje 120km+program samochód radzi sobie bardzo dobrze.
6 biegów trasa coś pięknego. Aktualnie brak jakichkolwiek problemów ze skrzynią.
Bez zastrzeżeń.
Na podszybiu coś chyba zaczyna wychodzić plus jedna kropka na drzwiach od pasażera. Oby nie zaczynała się transformacja :)
Widoczność raczej na plus. Po ponad 5 latach i 100k km wyczucie przy parkowaniu już nie stanowi żadnych problemów. Mała tylna szyba ale wszystko można wyćwiczyć i do wszystkiego się przyzwyczaić. Przy zakrętach w lewo, lewy słupek za bardzo ogranicza widoczność.
Fotele mogły by być trochę bardziej wygodne ale nie są w zasadzie źle. Brak miejsca na kubek. Długie podróże nie są bardzo męczące.
Przy włączonej klimatyzacji czuć lekki spadek mocy auta.
Przestrzeni z przodu jest wystarczająco. Fotel pasażera odsuwa się dosyć sporo do tyłu. Z tyłu miejsca mogło być więcej ale nie zapominajmy ze jest to wersja 2/3
Limuzyna to nie jest i przy prędkości autostradowej i powyżej zaczyna się robić coraz to bardziej głośno. W normalnych warunkach jest zadawalajaco.
Dużo tanich części. Dość popularna marka stąd koszta utrzymania nie są duże.
Dobra jakoś do ceny. Astry nie są drogie a w wersji GTC wyglądają bardzo dobrze.
Czujnik ciśnienia paliwa dawał mi w kość przez co falowały obroty. Wymienione zostało za ok 500 zł i póki co jest spokój. Świece wymienione. Koszt również nie duży. Reszte małych rzeczy robione są na bieżąco przy wymianie olejów i filtrów.
Sprzęgło, dwumas, skrzynia, turbo przy blisko 300 000 przebiegu jeszcze są w dobrej kondycji. Nie były wymieniane /regenerowane. Oby służyły jeszcze długie kilometry. To są chyba te najbardziej niepożądane usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

6,3