Lista ocen Opel Astra H Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW 2006-2013 (22) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PaulHopp
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Wentylacja i ogrzewanie w tym aucie są jak polska pogoda w maju, nie wiesz jak się ubrać żeby nie było Ci ani za ciepło ani za zimno. Zimą ciężko ustawić ogrzewanie tak, żeby nie było za duszno lub za zimno, a latem nawet największe obroty klimy potrzebują dłuższej chwili żeby schłodzić auto. Jak klima już się rozbuja, to ciężko ją zatrzymać, więc zwiększenie temperatury grozi upałem, a zostawienie klimy w spokoju przeziębieniem.
~Kuba
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Opinia dotyczy wersji z klimatyzacją manualną. Ogrzewanie działa sprawnie, klimatyzacja również. Auto trochę słabnie po uruchomieniu klimatyzacji. Po zakupie musiałem wymienić skraplacz klimatyzacji z uwagi na jego rozległą korozję i rozszczelnienie (około 1/4 powierzchni była pozbawiona tych "listków" zwiększających powierzchnie chłodzenia!!!). Filtr kabinowy jest pod schowkiem, ale umieszczenie wymusza "zagięcie" nowego wkładu.
~Gary
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Klima daje rady - bo musi skoro pożera tyle mocy silnika, że chce się płakać kiedy wyprzedza nas wóz drabiniasty spod świateł. Pocieszenie, że gość w tym wozie spocony jak mysz a my mamy chłodek. Zimą powietrze parzy w dłonie - trzeba tylko odczekać chwilę po uruchomieniu silnika (około 5-7 km)
~paul-m.
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
klima ręczna spisuje się poprawnie chociaż pasażerowie z tyłu narzekają ,że do nich chłodek dociera trochę mniejszy mimo nawiewu na tył, ogrzewanie w zimie działało w pełnym zakresie po przejechaniu około 4-5 km., problem z zaparowanymi szybami w ogóle nie występował;
~rutecki4
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Auto szybko sie nagrzewa, szyby w ogole nie paruja, super nawiew na przednia szybe. Brak podgrzewanych lusterek jest minusem, szkoda, ze ich nie dokupilem. Klimatyzacja dziala skutecznie, ma duzy zasieg temperatury. Latwe sterowanie.
~b3rs_pl
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Niestety samochód nie grzeje się zbyt szybko co jest odczuwalne w zimie. Po wyłączeniu klimatyzacji w kabinie unosi się nieprzyjemny zapach, ale działa bez problemu.
~dzidek
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
wentylacja daje radę, auto szybko się nagrzewa i zamarznięta szyba szybko odmarza. co do używania klimy w lecie nie mogę się wypowiadać auto posiadam od listopada.
~robert_gze
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Klima jest słaba i głośna. Mam też wrażenie, że po jej uruchomieniu silnik traci z 30 koni i nawet kręcenie go do 4000 obrotów niewiele daje.
~HEINEKEN-2004
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jest kilka możliwości ustawiania wentylacji w wersji z klimatyzacja elektroniczną - to plus, minus to brak możliwości posiadania ogrzewania przedniej szyby.
~Civic
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Złego słowa nie można powiedzieć, wentylacja wydajna, klima szybko odparowuje szyby, zimą szybko się nagrzewa.
Opel Astra H Hatchback 5d