Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 (97) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 116 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michal.jonson
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
polskie drogi nie oszczedzają tego samochodu ale trzeba przyznać że pierwsza wymiana amortyzatorów przednich dopiero po 90 tysiącach dobrze świadczy o jego wytrzymałości, zawieszenie ciche (w przeciwieństwie np. do fiata punto), trzeba uważać przy ostrzejszym hamowaniu na szutrze bo potrafi przyjemnie tyłem zarzucać. układ kierowniczy prezyzyjny, w skręcie opony czasem piszczą ale sie nie wywraca :), w porównaniu do peugeota 206 czy punto...
~grezur
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Układ kierowniczy średnio precyzyjny z elektrycznym wspomaganiem. Troszkę zbyt słabo wspomaga przy kręceniu na parkingu a czym szersze opony tym ciężej. Prowadzi się poprawnie ale bez rewelacji. Mimo dość dużego rozstawu kół przy większych prędkościach jest bardzo niestabilny. Brakuje mu masy. Mały rozstaw osi przesądza, że podskakuje na drodze jak piłeczka do ping-ponga.
~grezur
~adasiulko
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
dość wygodne, przejechałem nim 170000 od nowości, z przodu w zawieszeniu nigdy nic nie wymieniałem, klocki hamulcowe 3 razy; z tyłu raz amortyzatory przy przebiegu 30000 na gazówki ALKO, drugi raz teraz tj. 16.02.2009 przy 170000 na gazówki Monroe, dwa lata temu robiłem bębny i łożyska, gościu źle przykręcił łożyska i teraz musiałem znowu je wymienić
~Ryba969
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Dla mnie zbyt miękko, Potrafi niemile zaskoczyć na pusto w zimie, zarzucając tyłem. Mimo nowego zawieszenia z tyłu samochód siada przy obciążeniu co irytuje. Często wygląda jak przeładowana mimo że wcale nie jest. Przód wytrzymał jak na razie 30 tysiecy po polskich i bieszczadzkich drogach, czasami kamienistych i bez asfaltu
~lukas000-19
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Układ jezdny oceniam na 4. W mieście zawieszenie daje sobie rade bardzo przyzwoicie, dobrze wybiera nierówności, w miare trzyma sie drogi. Poza miastem jest gorzej bo przy predkościach powyżej 90 po każdym zakrecie czy dziurze zaczyna autem bujać ale możliwe ze jest to spowodowane złym stanem amortyzatorów w moim aucie.
~Baśka
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Ja lubię twarde niemieckie zawieszenia, ale może komuś wydawać się zbyt twarde na polskie dziury. Za to na autostradzie trzyma się drogi jak sportowy bolid. Dlatego tym małym autem doskonale się jedzie przy dużych prędkościach na pustej autostradzie (jeśli nie trzeba wyprzedzać). Dodatkowo absolutna bezawaryjność!
~Pawel
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Na zakretach sie dobrze trzymie, koleiny nie doskwieraja, na dziurskach jednak troche czuc ze droga kiepskiej jakosci, jednak nie wysiadam z auta zmeczony nawet po dlugiej trasie. Samochod jednak nie ma efektu plyniecia po drodze jak we Francuzach ale nie taka byla idea tego zawieszenia.
~Jarosław P.
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Normalnie, zresztą przy miejskim autku 1.0 układ nie musi być jakoś wyszukany, wystarczy że jest. Na przeglądzie wyszedł wzorowy stan zawieszenia. Jednak promień skrętu jakoś wydaje mi się duży w stosunku do gabarytu auta. Może mi się wydaje.
~Marek
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Auto dobrze się prowadzi, nie rzuca nim za mocno. Ale powoli trzeba się zbierać do napraw w zawieszeniu bo polskie drogi dają o sobie znać. Ale to w końcu 130kkm na oryginalach ale po poskich drogach. Ok 100tys wyminialem tylne sprezyny bo jedna mi pekła.
Opel Corsa B Hatchback