Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW 1998-2000 (41)

3,6
~Pawel095
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Autko w moich rękach 4 lata, aktualnie jeździ nim żona, też od 4 lat. Ogólnie samochód przez te 8 lat nigdy nie zawiódł na trasie i nigdy nie wrócił na lawecie. Jak na swoje lata jest ok, jest tanio w naprawie i proste. Wiele rzeczy można samemu zrobić. Oczywiście ma swoje bolączki. Najkosztowniejsze naprawy: utrzymanie nadwozia z dala od korozji i belka skrętna niestety wymagała wymiany.
~Barba
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Mając wersję 2000 Edition z klimą mogę podsumować tak: - Corsa dobrze się prowadzi i nie zawiodła mnie w 3 nagłych sytuacjach: ostre hamowanie, odbicie, poślizg - za to jestem jej ogromnie wdzięczny, bo auto poradziło sobie w każdej sytuacji. Dobrze wychodzi z zakrętu, kiedy dodajemy gazu. - 5 drzwi to wielka zaleta przy jakimkolwiek wypadzie (np. na zakupy, na ryby), czego nie wyobrażam sobie przy wersji 3/5. - Wspomaganie w tym aucie...
~Bari
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Jestem użytkownikiem Corsinki od ponad 3 lat. 2 lata miałem 1.0 12V a od ponad roku mam 1.2 16V Obie mnie nigdy nie zawiodły, nie mniej jednak bardziej jestem zadowolony z silnika 1.2 16V. Silnik 1.2 16V jest dość elastyczny a kultura pracy jest o niebo lepsza niż w 1.0 12V Co do spalania to średnio około 0,5 l/100km pali wiecej niż 1.0 12V ale wynagradza to większą dynamiką. Ważne przy ruszaniu ze skrzyżowania czy świateł i przy wyprzedzaniu....
~Mateusz12443
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Autko jest naprawdę fajne, do miasta jak i na trasę. Chociaż przy jeździe z większą ilością pasażerów po prostu brakuje mu mocy. Mimo że ma 15 lat jest naprawdę wygodna i można komfortowo podróżować.
~korsarz :)
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Bardzo dobre autko do miasta i na krótszą trasę. Oszczędne, niedrogie, łątwe i tanie w naprawie. Dość przestronne jak na swoje wymiary. Jestem zadowolony.
4,1
~JACHOŚ
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
fAKT, FAKTEM KUPIŁEM TEN SAMOCHÓD TROSZKĘ ZANIEDBANY, ALE DOPROWADZAM GO DO STANU BARDZO DOBREGO, SILNIK W MIEŚCIE SPRAWDZA SIĘ W PEŁNI, POMIMO TEGO ŻE AUTO BYŁO EKSPLOATOWANE PRZEZ OSTATNIE DWA LATA TYLKO W INTENSYWNYM RUCHU MIEJSKIM, WYMIANA KOMPLETNEGO SPRZEGŁA ALE PRZY PRZEBIEGU 139000 Z CZEGO 70 000 KM BYŁO ZROBIONE PRZEZ TROCHE PONAD DWA LATA PO MIESCIE WIEC MNIE NIE ZASKOCZYŁO (Silnik)
~grzesiek0192
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Rewelacji nie ma :P Bagażnik mieści dwie walizki , moze i więcej to zależy od wielkości walizek :P Pasażer i kierowca ma całkiem wygodną pozycje za kierownicą , co do tylnej kanapy to nie jeźdze tam :P tragedii nie ma jest z Tyłu wygodniej niż w AUDI TT czy maluchu :P (Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów)
~Mateo
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Idealny samochód do roboty lub na studia. Tani w utrzymaniu, dynamiczny i zwrotny. Jak na auto miejskie to po prostu ideał. Szkoda że już ich nie produkują bo kupiłbym takiego jako nówkę sztukę i jeździł do 67 roku życia.
~Paul
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Jestem z niego bardzo zadowolony, wcześniej jeżdziłem Maluchem, Fiatem 125 i UNO 1.0 ale żadnym z tych aut jazda nie była tak przyjemna. W porównaniu z UNO ma wygodniejsze fotele, trochę mniej pali jest twardszy w prowadzeniu i droższy w eksploatacji.
~Focus81@o2.pl
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Bardzo ciekawe auto.Długo sie wachałem miedzy Oplem,Fiatem Punto1 a.....Fiatem Siena.Jednak wybrał Opla i teraz nie zamieniłbym sie na żadnego z wymienionych Fiatów.Szkoda ,ze już tych modeli nie produkują.Polecam 16 V silnik tego Corsarza:)
Opel Corsa B Hatchback