Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW 1998-2000 (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~grzesiek0192
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Trzeba przyznać jeden z najbardziej ekonomicznych samochodów za rozsądną cene chociaż są egzemplaże drogie przy zakupie . Zużycie paliwa przy tym silniku jest wpożątku i moim zdaniem było by głupotą wsadzać do niego jakieś LPG ,a takie Corsy już widywałem . przeglądy to tylko wykonuje wtedy gdy mi jest pieczątka potrzebna :P Co do serwisu jeżeli ktoś lubi motoryzacje ma jako takie pojęcie o mechanice + kilka kluczy i książek napraw...
~Pawel095
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Z perspektywy 8 lat auto jest na prawdę tanie w utrzymaniu. Części są tanie, robocizna też, mnóstwo zamienników. Tak na prawdę 95% kosztów utrzymania to paliwo. Niestety sporym kosztem jest ogarnięcie blacharki i oprócz tego w ciągu rok schodzi 3-5l oleju na dolewki (oprócz wymiany oleju w ciągu roku).
~Barba
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Przy jeździe ekonomicznej (ok.90km/h) autko pali może 5L/100km, co daje bardzo dobry wynik. Raz sprawdziłem spalanie lejąc pełny bak - i w jeździe mieszanej (agresywne/spokojnie) spalił 6,5L/100km. W mieście w zależności od jazdy 8-10L.
~Mateo
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
W razie jakiejś psujki (czyli niezmiernie rzadko)- ceny części chyba najtańsze na rynku, dużo dobrej jakości zamienników. Do tego jest popularny więc każdy mechanik zna to auto i robocizna jest przez to niska. Spalanie 5,5L/100 km w mieszanym.
~Paul
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Mało pali, tanie części, drogie przeglądy, nie zabardzo opłaca się zakładanie instalacji gazowej (plastykowy kolektor) odpowiednia do tego modelu silnika instalacja sekwencyjna kosztuje ponad 3500zł dlatego na razie jej nie założyłem.
~Przemek - Opel Corsa B 12 16v 2000r
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Bez gazu potrafiłem wycjagnąć 5,5 litra bęzyny po mieście - ale jeżdziłem jak 90 letni emeryt.- normalnie przy szaleństwach nie przekracza 8l na 100km, a jazda zrównoważona nie zawsze zgodnie z przepisami ok6,5 l na 100km
~JACHOŚ
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
MI AUTO ZIMĄ NA CAŁY CZAS PRAKTYCZNIE ZIMNYM SILNIKU I PO MIEŚCIE PALI JAKIEŚ 8.8 L JAK SIE JEŹDZI SPOKOJNIE, W TRASIE PRZY SPOKOJNEJ JEŹDZIE PONIŻEJ 6 I SĄDZE ŻE MONTAŻ INSTALACJI TROSZKĘ BEZ SENSU BY BYŁ
~korsarz :)
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Silnik oszczędny, na trasie wręcz bardzo. Części banalnie tanie, świetna dostępność nowych czy używanych. Mechanicy też znają Corsę B na wylot więc naprawy nie są drogie.
~Focus81@o2.pl
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Bardzo oszczędny:) Sprawia mi wiele radości na Stacji beznzynowej.Aż miło gdy widzisz jak podczas jazdy wskazówka paliwa ledwo-ledwo sie przesuwa.UNO żarło wiecej paliwa:/
Dziennik kosztów dla Opel Corsa B Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
7,4
9,5
~Mateusz12443
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Koszty utrzymania są naprawdę niewielkie. Przez prawie 10 tyś. km wymieniłem tylko części eksploatacyjne. Samochód jest bardzo oszczędny.
Opel Corsa B Hatchback