Lista ocen Opel Corsa B Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW 1998-2000 (25) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Barba
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Silnik EcoTec na łańcuszku, to ekonomia i gwarancja długiego przebiegu (wymiana co 100tyś). Na trasie dobrze leci 160km/h, choć już jest głośny i wiadomo, więcej spali (z 5 do 8L). Jestem z niego bardzo zadowolony i nie myślałem nawet o GAZie ponieważ szkoda tego silniczka. Natomiast klima lub 3 osoby (ok.70kg) powodują przymulanie auta. Ale nie ukrywajmy, to tylko 1,2! Niemniej jednak samemu śmigam 140km/h po S3 i mijam w pędzie większość...
~JACHOŚ
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
fAKT, FAKTEM KUPIŁEM TEN SAMOCHÓD TROSZKĘ ZANIEDBANY, ALE DOPROWADZAM GO DO STANU BARDZO DOBREGO, SILNIK W MIEŚCIE SPRAWDZA SIĘ W PEŁNI, POMIMO TEGO ŻE AUTO BYŁO EKSPLOATOWANE PRZEZ OSTATNIE DWA LATA TYLKO W INTENSYWNYM RUCHU MIEJSKIM, WYMIANA KOMPLETNEGO SPRZEGŁA ALE PRZY PRZEBIEGU 139000 Z CZEGO 70 000 KM BYŁO ZROBIONE PRZEZ TROCHE PONAD DWA LATA PO MIESCIE WIEC MNIE NIE ZASKOCZYŁO
~Bari
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Silnik 1.2 16V jest dość elastyczny a kultura pracy jest o niebo lepsza niż w 1.0 12V Co do spalania to około 0,5 l/100km pali wiecej niż 1.0 12V ale wynagradza to większą dynamiką. Ważne przy ruszaniu ze skrzyżowania czy świateł i przy wyprzedzaniu. Mniejszy stres czy zdążę czy nie i mniejsze prawdopodobieństwo spotkania się ze śmiercią.
~Mateo
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
1.2 16v to najlepszy możliwy silnik w Corsie B. Pali tyle samo co trzycylindrowy 1.0 a przyspiesza jak 1.4. Do tego jest cholernie trwały, na łańcuchu a nie na pasku i ma hydrauliczną regulację luzów zaworowych. Zużycie oleju mam 0,1L na 1000km- od 7 lat to samo :)
~korsarz :)
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Silnik wystarczająco mocny do tego auta, pracuje kulturalnie, nieźle się zbiera. O niebo lepszy od 1.0, którym miałem nieprzyjemnośc się przejechać. Niby tylko 11 koni różnicy na papierze ale w praktyce niebo a ziemia.
~Focus81@o2.pl
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Elastycznośc jest bardzo dobra:) Wyprzedzanie bez strachu w oczach. 65 koników to wystrczająca moc dla tego autka.Wczesniej miałem Uno 45 konne i było duzo słabsze. 20 KM więcej to sie czuje.
~Paul
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Mam 1,2l 16V 65 KM co daje 170 km/h, to idealny silnik dla tego autka, w mieście daje bardzo dobre przyśpieszenie i jest bardzo elastyczny. Biegi 1 i 2 wykorzystuję tylko przy ruszaniu.
~Pawel095
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Bierze olej i to jego główna wada. Oprócz tego jak na moc jest całkiem żwawy i oszczędny. Prócz brania oleju nie ma z nim problemów. Łańcuch rozrządu nie tknięty.
~Aśka Z.
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Mam pod maską 1200 16v (ma 65 koni). Nigdy nie miałam awarii, spalanie jakieś 5-6 litrów. Na trasie wyprzedza o niebo lepiej niż 1400 z mojej poprzedniej corsy.
~Przemek - Opel Corsa B 12 16v 2000r
Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Daje rady zalecam wymiane filtrów powietrza gdyż może się to skończyć zajechaniem jakiegoś małego silniczka elektrycznego, który steruje obrotami a to kosztuje gdzieś 800pln
Opel Corsa B Hatchback