Lista ocen Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW 2000-2003 (143) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiek
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Cóż, Ople tak mają - wcześniej jeździłem astrą 1, a w międzyczasie astrą II - skrzynia nieprecyzyjna, wrzucenie wstecznego czasami na zgrzycie. Plastik w skrzyni wymienili w serwisie w każdym egzemplarzu przy pierwszym przeglądzie. A 3 egzemplarze miały taki feler, że biegi chodziły dopiero od 3 wzwyż. Machanie wajchą na tym samym poziomie kultury, co machanie szczotką od kibla w sedesie :-))
~Mariusz
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Tutaj bez zarzutu, biegi wchodzą precyzyjnie, nie trzeba ich szukać, ja byłem przyzwyczajony do lewarka zmiany biegów który był umieszczony bliżej deski rozdzielczej (Seat Ibiza III Polo III), więc osoba która bardzo blisko siedzi kierownicy może mieć problemy przy zmianie biegów, ja nie narzekam przy wzroście 1,8 m takie ułożenie lewarka zmiany biegów osobiście mi pasuje :)
~022com
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Prosta w obsłudze, 5-giegowa. Ogólem działa bez zarzutów, czasami wsteczny zgrzytnie, jezeli nie dokonamy całkowitego zatrzymania, ale skrzynia nigdy nie miała żadnej, nawet najmniejszej usterki. Wszystkie biegi wchodzą tak jak w innych autach, wsteczny znajduje się na lewo od jedynki, musimy podnieść wajchę pod drążkiem i do lewej i do góry i cofamy.
~kajtulo@wp.pl
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Jedynka - do tego biegu trzeba się w oplach przyzwyczaić. Bardzo ciężko wchodzi, szczególnie w zimie. I ja to w oplach tej generacji - abyu zmienić bieg z dwójki na jedynkę, trzeba prawie się zatrzymać. Masakra! Za to redukcja przy pozostałych biegach - bez zarzutu!
~Darek
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Skrzynia biegów chodzi bardzo dobrze lecz rocznik 2004 został wyposażony w plastikowy wybierak który często ulega uszkodzeniu powoduje to problemy podczas włączania pierwszego bądź drugiego biegu, należy go wymienić na metalowy i wszystko działa idealnie.
~yarecki@gazeta.pl
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Co 20´000 wymiana mechanizmu zmiany... podobno drobiazg, ale sporo kosztuje. Jesli tylko zaczynają Ci zbyt lekko lub zbyt ciężko wchodzić biegi - wymieniaj - i pilnuj, żeby było to na gwarancji - ryzykujesz jazdą bez drążka (został mi w ręku na 2)
~ag1234
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Skrzynia pracuje pewnie a biegi wchodzą precyzyjnie. Trochę 1 ciężko się wbija. Poniżej 2500 obrotów na 2 biegu przyspieszyć /moja babcia chyba szybciej sie rwie na mszę/ ale na 3 jest już różnica. Tak więc pracę skrzyni oceniam jako dobry.
~Lucky Luck
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Po dwóch latach usterka - nie mozna praktycznie wrzucić biegu - kobieta połamie sobie ręce. W serwisie standard komentarz: tak, to jest standardowa usterka ! Skoro standardowa, to czemu porządnie zrobić nie można ?
~suchyras
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Tu jest lepiej od silnika bo na 2-3 biegu jest w miare elastycznie, lecz gdy musimyczesciej zmieniać biegi to porażka, może u mnie jest coś nie tak ale zmiana biegów nie może przechodzić płynnie
Dziennik kosztów dla Opel Corsa C 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
6,3
~Attmann
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Jak na tę klasę auta przyzwoicie. Nie haczy, ale skok dźwigni zbyt długi. Lewarek za bardzo przesunięty do tyłu, może to przeszkadzać wysokim osobom. Przełożenia dość dobrze dobrane do silnika.