Lista ocen Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 (112) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 157 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
samochód OK! natomiast miałem poważną awarię instalacji gazowej.Przez autoryzowany serwis został założony mi niewłaściwy filtr(ten duży,ostatni przed listwą z wtryskiwaczami),filtr ten przepuścił olej, który wytrąca się z gazu i olej ten dostał się na wtryskiwacz.Spowodowało to uszkodzenie wtryskiwacza, który jest nienaprawialny i trzeba go wymienić na nowy.Koszt takiej operacji to wtryskiwacz 400pln,nowy filtr 50pln i robocizna około 50pln,...
~Luke
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Tu już troche gorzej,bo auto ma za sobą 2 naprawy gwarancyjne:jedna to pewna część od skrzyni biegów(koszt poza gwarancją ok 200zł),a druga to kompletna kolumna kierownicz(koszt poza gwarancją -2000 zł w ASO).W autach z 2003 roku warto przy kupnie zwrócić na to uwage bo nieoficjalnie to wada fabryczna,w każdym razie opel sie do tego nie przyznaje,a słyszałem o kilku przypadkach awarii przekładni w autach z tego roku.generalnie jednak brak...
~akmaster
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
1. Rozwalił się rozrząd pomimo że wiele osób twierdzi że jest wieczny. Rozciągnięty łańcuch oraz popsuty napinacz. Przeskoczył mi potem wałek i samochód nierówno pracował. Wymiana 600zł (nie aso ale na oryginalnych częściach). 2. Czujnik oleju. Popsuł się i przepuszczał olej. Niestety nie zauważyłem od razu, a kontrolka też się nie paliła. Zjechał cały olej i prawie bym zatarł motor. Na szczęście wymiana 22 zł no i olej ale i tak trzeba było...
~grigorij
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Usterka skrzyni, silnik przez większość czas terkocący jak diesel (rozpadający się rozrząd z którym serwis nie umiał lub nie chciał poradzić sobie wcześniej niż padł całkowicie). Do tego obsługa serwisowa do tyłka - mówisz, żeby coś zrobili, nie robią tego (zdarzało się, że auto miało przegląd na trzy próby, bo przy każdym odbiorze w trakcie sprawdzania wychodziło, że coś jest nie zrobione) Jak na koncern niemiecki - jakość radziecka
~gawelmi
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Przecieki z przedniej szyby na nogi kierowcy, niezwijajace sie pasy bezpieczeństwa, nierównomierne obroty na luzie, utrudnione zapłon (długo, długo trzeba kręcić rozrusznikiem zanim silnik "zaskoczy", zatarcie się wycieraczek przednich. Stuki w przednim zawieszeniu efekt -przestawiona zbierzność kół przednich - efekt - zdarta opona (stanowisko serwisu-my sprawdzalismy tą usterkę co pan nam zasygnalizował)
~smiechoo71
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Jako przestroge przed kupnem tego auta przedstawie bilans prawie 100 tysiecy kilometrow:koziolek zmiany biegow,kolumna kierownicza,czujnik polozenia walu korbowego,pompa wodna,stabilizatory,fabryczny akumulator to pomylka,pozatym tlumik ,hamulce komplet.Dodam ze auto bylo glownie eksploatowane na zachodzie europy,czyli dobre drogi i dobre paliwa
~Bukaki
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Reflektory przednie wymieniono już dwa razy-"pajączki" i przebarwienia "szkieł". Najgorsze jest to , że w/w usterki pojawiły się po raz trzeci. Firma M&M CARS z Katowic powiedziała że tak ma być i trzeci raz tego nie naprawi, pomimo że reflektory są na gwarancji. Wtej firmie widocznie za wady fabryczne ma płacić klijent za części będące gwarancji.
~romano-ruda-sl@o2.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
zewnętrzny mechanizm zmiany biegów! jaka piękna katastrofa! po 43000 km. zostałem bez wstecznego! gdzie testy długodystansowe-na autostradzie? pierwszy objaw to nadmierny luz dźwigni "na boki". stajesz się uboższy o 290 zł.(bez robocizny-2 godzinki pod autem)i wszystko wraca do normy-naszczęście nowy mechanizm jest już metalowy a nie plastikowe gówno!
~Uri
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Od początku (kupiłem używane z komisu przysalonowego Opla) były stuki w układzie kierowniczym. Dużo wymienili, ale to nic nie dało, a ponieważ na przeglądzie wychodzi doskonale, więc przestałem się tym przejmować. Uważam, że niezawodne autko. \"Padła\" chłodnica- cóż, nic niejest wieczne - nowa kosztuje 170 zł (zaminnik)
~darek
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Tak jak pisałem powyżej: auto ma 90000km przebiegu z czego ja zrobiłem 18000 przez niecały rok nie dokładając ani złotówki do auta (tylko paliwo i ubezpieczenie). Aktualnie do wymiany: lewy wachacz, prawy przegub, amortyzatory(wiadomo-Kraków) i cały przegląd silnika (olej, filtry i świece) czyli sama EKSPLOATACJA:)