Lista ocen Opel Corsa C 1.2 ECOTEC 75KM 55kW 2000-2004 (112) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 157 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz lpobieglo@o2.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Na gwarancji wymieniono jakąś cześć od układu zmiany biegów,to drobiazg przy wymianie po 25000 km kompletnej przekładni kierownicy(gdyby nie gwarancja byłbym 2000zł w plecy),podobno rocznik 2003 posiada fabryczną wade tych przekładni,lepiej sprawdzić dokładnie ten element podczas zakupu używanych..
~munpak
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Felerny plastikowy mechanizm skrzyni biegów + poduszka. Ogólnie bez większych zastrzeżeń. Średni poprzedni właściciele robią swoje. Jak można serwisować Opla w ASO? W Warszawie!?!?!?! Tragedia. Na kanał z Oplem tylko w dwa miejsca - Hery 25 i Budki Szczęśliwickie 65. Żadne ASO!
~jaro
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
wymieniłem przekładnie kierowniczą, pompe oleju w silniku,mechanizm zmiany biegów i najważniejsze padł silnik obecnie w warsztacie, brak kompresji na 1 cylindrze, fajnie nie po 55 tys km...dno instalka gazowa kolteca za 6 tyś i już raz padły wtryski gazu koszt ok. 2tyś. zł
~Maciej
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Przy 45 tys. - wybierak, Przy 60 tys. - przednia szyba (pajączek), Przy 63 tys. - pompa paliwa (diagnoza wskazuje, że przyczyną była jazda na LPG na granicy rezerwy benzyny - przegrzana ciągle paracująca pompa), Przy 68 tys. - cewka zapłonowa (praca na 3 świecach)
~Olek5000@vp.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Jest niezawodna.Obawiam się w przyszłości awarii łącznika plastikowego w skrzyni biegów,która doprowadzić może do unieruchomienia skrzyni biegów.Opel tu się nie popisał i honorowo powinien tego knota usuwać na własny koszt we wszystkich reklamowanych egzemplarzach po 2001 roku.
~djsatano@wp.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
brak, auto niezawodne i bez poważnych usterek. Przez 9 lat użytkowania wymieniłem raz akumulator, 3 razy wycieraczki i raz dywanik od kierowcy. Oczywiście olej co 10 tyś. Klocki wystarczają u mnie na 50 tyś. Ba nawet jeszcze żadnego tłumika nie zmieniłem!!!
~ipacz
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Poza 115zł na wtryskiwach paliwa i oczywistymi wymianami filtrów i oleji przez 2 lata nie włożyłem w ten samochód ANI złotówki, mimo przejechania 60tys km!!! i 225tys już na liczniku!!! A ciągle jest w doskonałym stanie!!!
~Afan
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Brak (usterek). Uszkodzone jedynie przednie prawe zawieszenie, ale z takim defektem był kupiony. Wymieniona sprężyna, końcówka drążka i śmiga. Na szczęście Korsiarz jak na razie nawet nie próbował stwarzać mi problemów
~Stalker
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
Dotychczas dwie poważniejsze awarie i obie komputera (drugi raz chyba w ASO coś zepsuli, bo auto było świeżo po przeglądzie, wgrali nowy program do komputera i przestał wariować). To było jednak dawno temu i odtąd nic się nie dzieje.
~zbyszek
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
na gwarancji:przekładnia kierownicza,przednia szyba,reflektor; po gwarancji:mechanizm wybierania biegów(zużyte elementy z tworzywa sztucznego-przeguby kulkowe-przy 140tys km);przełącznik zespolony świateł-wytarcie(przy 150tys km)