Lista ocen Opel Corsa D (41) - Karoseria

Na liście zabraknie 327 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~corsiarz
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Karoseria sama w sobie jest dobrze spasowana. Ale tutaj przestroga dla osób, które czytają opinie przed zakupem. Rdza bardzo lubi corsę D i to tylko w kilku miejscach - nie ważne, czy corsa jest salon PL czy sprowadzona z Niemiec, Austrii itp, tak samo ważny nie jest rocznik - po prostu nagle przyjdzie ten nie przyjemny moment, jak myjesz swoje auto i nagle widzisz ogniska korozji. W moim przypadku auto salon PL, bezwypadkowe, z pewnych rąk,...
~Lux
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Korozja wciąż jest w oplach obecna. Skorodowane maski w autach sprzed liftingu są normą i tak jest również w naszej corsie. W tym roku wyszły delikatne ogniska rdzy za tylnymi nadkolami (odpryski od kamyków, oraz obtarcia od zderzaka). Z drugiej strony są miejsca gdzie auto mocno oberwało od kogoś kluczykami na parkingu i rdza po prostu nie chce wejść (czyżby ocynk?), a cała skorupa jest super sztywna. Można zaparkować jednym kołem na...
~Bartosz
Hatchback 1.0 Twinport ecoFLEX 60KM 44kW
Wygląd to kwestia subiektywna, jednak 3-drzwiowa corsa obiektywnie jest po prostu brzydka. Trudno to auto nazwać ładnym. Ok, jest stare, ale w tych samych latach Seat Ibiza, czy Volkswagen Polo były po prostu ładniejsze. Szczególnie uwagę zwracam na tylne boczne okna i słupek C. Okno idzie w dół jak w coupe, ale słupek nadal ciągnie się wysoko. Miejsca na głowy nie brakuje dla osób do 175 cm wzrostu, natomiast siedząc z tyłu nic nie widać na...
~Ejnoej!
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Auto jest niesamowicie sztywne, blachy są grube i nic nie trzeszczy. Mój ford S-max nie jest tak solidnie zbudowany. Ale niestety corsa rdzewieje. Nie jest to taki problem jak w corsie b/c ale dalej jest słabo - nam skorodował rant maski, a następnie pojawiły się nieduże purchle w okolicy tylnych drzwi (obu) oraz przy tylnym zderzaku - plastik zderzaka ociera o blachy nadkola i zeskrobuje przez lata lakier!
~Janusz
Hatchback 1.4 87KM 64kW
Wizualnie ok. Przestronne i dość przyjemne dla oka nadwozie. Niestety rdzewieje na potęgę-ranty, doły drzwi przednich,nadkola. Miałem wcześniej dwie astry 2 i w nastolatkach nie było tego problemu. Co ciekawe-pomimo krótkiego przodu auto nie jest w stanie pokonać większego wzniesienia. Mam garaż lekko pod górkę i wjeżdżałem tam audi a6,golfem,ale przedni zderzak corsy nie dał rady.
~KenLee
Hatchback 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Jak to w Oplu- ślady rudej na nadkolach, drzwiach i krawędzi maski. Zamykanie drzwi dalekie od poczucia klasy "medium" nie mówiąc już o "premium". Duże szczeliny bez zabezpieczenia powodują że progi są brudne wewnątrz po każdym deszczu. Lakier bez rewelacji- ptasie odchody już po krótkim czasie zostawiają na nim plamy. Poza tym OK.
~Krzysztof
Hatchback 3d Facelifting 1.4 87KM 64kW
Ani grama rdzy od góry i od spodu - to mnie na prawdę zaskoczyło i to jest chyba najważniejsza kwestia. Niestety żeby nie było zbyt różowo to lakier rysuje się od patrzenia. Jest bardzo delikatny. Wystarczy, że ktoś tego auta dotknie drzwiami na parkingu i już biały ślad. Łatwo też pojawiają się odpryski od kamyków.
~LinPark
Hatchback 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Opel trzymający się od spodu. Dziwne, ale to prawda. Łapie im rdzę na krawędzi maski, mojej to nie ominęło. Progi i doły drzwi się trzymają. Gorzej nadkola, w tej sztuce tylko 1 purchel. Jak na tę markę, to aż dziw, należy się lekka pochwała.
~Panjacek
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Największy plus , jest duże i wygodne. Plus dla foteli, reg kierownicy . Karoseria dość sztywna, bo nic nie skrzypi w kokpicie. Brak tzw świerszczy. Sam bagażnik raczej norma. Minus za nie dzieloną kanapę. trochę duże szczeliny między elementami.
~duzyMietek
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW
Rewelacyjne zabezpieczenie antykorozyjne (pełny ocynk), polskie zimy mu niestraszne, duża dostępność części w przypadku stłuczek i specjalnych sprejów/ kredek do lakierów na zadrapania i otarcia.