Lista ocen Opel Corsa D (169) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 199 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 1.6 Turbo ECOTEC OPC 192KM 141kW
W samochodzie jest głośno ale i tak ma być w tego typu samochodzie. Przy każdym depnięciu na pedał gazu słychać buczenie wydechu. Ma się wrażenie jak by coś ta było zasysane w bagażniku. Czytałem ze Opel przy robieniu tego samochodu współpracował z firma Remus zajmującą się wydechami do samochodów. Nieprzyjemny hałas zaczyna się dopiero powyżej 180 km/h. Kiedyś jadać z dziewczyna po autostradzie prędkością maksymalna czyli jakieś 225 km/h...
~Lux
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Silnik mógłby być wyciszony lepiej, ale pewnie sprawę załatwiłaby mata wygłuszająca pod maskę, gdyby ktoś się uparł. Zawieszenie nie jest ani ciche ani głośne, ot taka średnia. Przy prędkościach miejskich jest lepiej niż dobrze, w trasie do 100-110km/h jest też bardzo dobrze. Na autostradzie jest już męcząco, choć to chyba głównie kwestia małego silnika a nie szumu wiatru. Warto wiedzieć, że autko ma coś na kształt podwójnych, grubych...
~KenLee
Hatchback 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Słabe wyciszenie komory silnika. Na wolnych obrotach wyraźny klekot bocianów spod maski. Przy średnich prędkościach OK. Powyżej 100 km/h zaczyna być głośno, zarówno od silnika, jak i szumów powietrza. To nie jest typ na autostrady, ale poza nimi da się jeździć. Zawieszenie ciche i nie przenosi hałasu na budę. Plastiki mimo że tandetne, to o dziwo nie skrzypią zbytnio.
~Kaszniaczek
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Po 125.000 km słychać w samochodzie wszystko co dzieje się na zewnątrz, choć trzeba przyznać że samochód pozostaje cichy na małych obrotach (hałasuje tylko listwa sterująca od LPG) a szum powietrza zaczyna przeszkadzać dopiero powyżej 120 km/h, Hałas z zawieszenia akceptowalny, szczególnie po wymianie wylanych tylnich amortyzatorów. Plastiki póki co nie brzączą ani nie skrzypią
~12ab@wp.pl
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Koszmar. Bardzo słychać silnik, w konkurencyjnych Fabiach 1,2 i Ibizach 1,2 nie jest tak głośno. Hałas silnika powyżej 3000 obr/min nie zachęca do przekraczania tej granicy obrotów. Huk wiatru powyżej 100 km/h jest potforny. Dodać do tego huczące koła (byś może to od opon) i w środku po dłuższej trasie robi się naprawdę nie przyjemnie. Stara poczciwa Nexia już jest ciższa.
~corsiarz
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Tak jak wcześniej pisałem, przy większych prędkościach silnik daje o sobie znać - tak samo przy wkręcaniu na obroty i nie jest to przyjemny pomruk dla ucha. Może się to wydać zabawne, ale mam wrażenie iż przy prędkościach 90-110km/h to auto jest o wiele głośniejsze, niż jadąc 150km/h ... nie wiem z czego to wynika
~Jendrek
Hatchback 5d Facelifting 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Do prędkości 120 i 2.5 tys obrotów jest OK. Zawieszenie miękkie nie jest, ale wybiera dziury i torowiska z gracją. Ja raczej dbam więc ekstremalne sytuacje są mi obce, ale generalnie zawieszenie z gatunku trzymającego złączone nogi. Powyżej 130 silnik hałasuje wiatr szumi i przypominają się czasy 126p ;)
~marcin
Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
tutaj jest tylko dobrze, powyżej 120-130 robi się głosno, ale gdzie jeździć szybciej, zresztą zmieniłem samochód na gorszy bo jak miałem lepszy łapałem za dużo pkt w tej chwili mam 10pkt za prędkośc ze starego samochodu bo mnie nagrali powyżej 170km/h a tu nie ma co się martwić, bo jazda dużo spokojniejsza.
~arci 1980
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Szkoda,ale jest slabo.Moze to wina opon lub nawierzchni,ale jest glosno,na tej samej drodze w insigni bylo cichu-tu slychac szum opon.Nie jest to bardzo dokuczliwe,ale mozna by cos z tym zrobic,jechalem fabia 2012 i bylo jeszcze glosniej,wiec przyjme o za standard
Dziennik kosztów dla Opel Corsa D
7,4
7,9
~Ejnoej!
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Jak na auto tej wielkości jest naprawdę ok. Niestety przy prędkościach pozamiejskich silnik słychać wyraźnie, szum opon i powietrza również. Prędkości autostradowe to już konkretny hałas - tu niestety każde większe auto z większym silnikiem ma przewagę.