Lista ocen Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting (45) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz S.
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Spalanie tego samochodu to jakaś kpina... jazda w nocy prędkość 100-100km/h 3-4 raz złapało mnie czerwone światło. Trasa z Jastrzębia-Zdróju do Mysłowic, jakieś 75km i spalanie realne to 7.3 litra, mierzone na stacji. Nie mam pojęcia jak trzeba jeździć żeby osiągnąć spalanie choćby zbliżone do katalogowego. W mieście gdzie co chwile się rusza to nawet nie ma co marzyć o spalaniu poniżej 6-7l. na Autostradzie jak sobie dość mocno pozwolimy to...
~Czarek
Hatchback 5d Facelifting 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
To auto lubi paliwo premium. Dzięki temu odwdzięcza się bezawaryjną pracą i przyjemnym działaniem. Tak więc wydając więcej na paliwo mamy więcej spokoju jeśli chodzi o serwis. Wymiana oleju wraz z filtrem - 250 zł (ASO), ze zniżką 180. Super tanio nie jest, ale zawsze wykonane jest to na najwyższym poziomie. Serwis klimy - 90 zł z odgrzybianiem i wymianą filtra. Filtr powietrza - bardzo niski wydatek. Reszta po prostu działa
~RadielliXX85
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Cały czas podczas prowadzenia pojazdu czuć brak turbiny, jak przy silnikach TSI. Niby 100KM ale przy braku momentu obrotowego nie ma możliwości wykorzystania podanej mocy, jedynie na wysokich obrotach co nie co czuć moc. w mieście spalanie 9 litrów to trochę przesada biorąc pod uwagę, że nowe jednostki silnikowe cechują się niższym spalaniem, wyższym momentem obrotowym co ma przełożenia na dynamikę oraz satysfakcję z jazdy.
~duzyMietek
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW
Dobrze utrzymany i regularnie serwisowany egzemplarz praktycznie w ogóle się nie psuje (bo nie ma co się psuć). Bardzo małe spalanie (mniej niż 7l/ 100km). Konstrukcja jest bardzo prosta, każdy mechanik sobie poradzi, odpadają wyspecjalizowane warsztaty. Ceny części przyzwoite, choć nie tak tanio jak u poprzednika. Porównując z innymi autami tej klasy jest zdecydowanie najkorzystniej.
~laswoj
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Zaznaczam, że w tej dziedzinie mogę się tylko oprzeć na innych użytkownikach, ja nie mam jeszcze doświadczeń. Podobno po mieście, w zależności od stylu jazdy od jakieś 6,5l do 8,0l benzyny na 100km. W trasie można podobno zejść poniżej 5l/100km. Ale mówią, że przeciętnie około 5,5l/10km. Jeszcze raz zaznaczam że nie jest to moja opinia i wartości jakie podałem zaczerpnąłem od innych użytkowników.
~Hocik
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW
MASAKRA!!! Nie ma mowy o jakiejkolwiek oszczędności prowadząc Corsę 1.2. 8 litrów/100 km to standard i to przy nieprzesadnie szybkiej jeździe. Jeśli ktoś potrafi na trasie jechać prędkością 90km/h, to być może spali 6 litrów. Ja nie potrafię. Dynamiczna jazda tym samochodem w proporcji 70/30 (miasto/trasa) to spalanie rzędu 9 litrów/100 km. Przy takim silniku - żenada!!!
~dzięcioł
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Auto do pracy na odcinkach do 30km, przy luźnej jeździe w okolicy 2500 obrotów i dobrej benzynie trzyma się 5,8l/100km. Jeśli chcemy dynamicznie 3000-4000 na obrotomierzu wymagane. Trzeba zdać sobie sprawę że to nie auto sportowe a do miasta (zaparkujemy wszędzie), czy na krótki dystans do pracy. W trasie nie ma się źle ale powyżej 120km wyje okropnie.
~M...
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW
Tanie przeglądy w ASO (459zł) wymiana oleju z filtrem i olejem 5W30 za 199zł. Dużo części oryginalnych i zamienników w dobrych cenach np. regenerowany alternator z gwarancją za 200zł. Auto w mieście pali 7,5-8,5 litrów LPG na 100km więc sami sobie odpowiedzcie zależny to od stylu jazdy, pogody oraz np. klimatyzacji.
~Rafał
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 70KM 51kW
Spalanie w mieście ( Wrocław ) bez szaleństw na poziomie 9-10 litrów to stanowczo za duzo jak na takie auto, w trasie do 80 zadowoli sie 6 litrami, powyżej spali więcej. Na autostradzie przy predkosci 130 spalanie spokojnie 7 litrów. Ekonomiczności w tym aucie nie ma żadnej. Ceny przeglądów znośne.
Dziennik kosztów dla Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting
6,9
7,6
~Darek
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Kierowac nie przekraczający 2.300 obrotów silnika podczas zmiany biegó będzie zadowolony, pozostali mogą osiągnąć spalanie powyżej 10 l / 100 km a autko ma 1.2 litra więc nie jest to pojazd do dynamicznej jazdy. Średnie spalanie na 78.000 mam na poziomie 7.2 litra na 100km
Opel Corsa D Hatchback 5d Facelifting