Lista ocen Opel Corsa D (171) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~inifiniti
Hatchback 5d Facelifting 1.0 Twinport ECOTEC 65KM 48kW
Auto na oponach 185/15 i denerwuje mnie że nie może obrać prostego kierunku. Cały czas np. na prostej należy machać kierownicą bo ucieka albo w lewo albo w prawo.
~tommy
Van 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Zawieszenie w miarę chociaż u mnie po 50.000km wymieniono łączniki stabilizatora.Jak na małe auto dobrze trzyma w zakrętach.Jazda terenowa nie jest mocną stroną corsy d.
~Opel Club_Z
Hatchback 5d Facelifting 1.4 Twinport ECOTEC 100KM 74kW
Dobrze, ale nie powiem ze bardzo... Z ukladem jezdnym roznie, po 3 latach poszedl mi tylny amorek prawy... olej z niego calkowicie wyciekl, gdzies musial byc uderzony z impetem...
~Inżynier Jaskiniowy
Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
Ma bardzo twarde zawieszenie, to jest duża wada na naszych drogach bo można sobie flaki wytrząść na dziurach. Ale w zakrętach na dużych prędkościach radzi sobie przepięknie. Dlatego 5.
~Tadek
Hatchback 5d Facelifting 1.4 87KM 64kW
To zawsze jest kwestia gustu. Jest miękko. Lubię tak. Wydaje dość dużo dziwnych dźwięków ale jeszcze się trzyma. Amortyzatory z tyłu wylały przed 80000...
~Kirdan5
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC LPG 83KM 61kW
Wszystko poprawne, długi czas eksploatacji do pierwszych napraw. Powyżej 100.000km trzeba było wymienić łożyska, łączniki stabilizatora i póki co to na tyle.
~Janusz
Hatchback 1.4 87KM 64kW
Auto nastawione na komfort, co na naszych drogach jest nie do przecenienia. Zawieszenie trwałe. Duża - jak na klasę B - średnica zawracania.
~Aroniusz
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Baardzo duży plus , komfortowo i bezpiecznie jak na auto 4 metry. Jest ciche i dobrze wybiera, jak auta typu golf IV. Plus to niezłe hamulce .
~KonradM
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Duży plus, spręzyste, dość ciche, komfortowe w tym segmencie. Na oponach 185,70,14 super, nie polecam np 195, 55 16 ze wzgledu na profil.

Usterki Opel Corsa D

Opel Corsa D – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~sighum
Hatchback 5d Facelifting 1.2 Twinport ECOTEC 85KM 63kW
Na autostradzie "huśta" - odczucie niestabilnego toru jazdy, co skłania do mocniejszego chwycenia kierownicy. Raczej norma w klasie B, ale gorzej od fiesty.