Lista ocen Opel Insignia II (74) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~P.Kaniew
Grand Sport 2.0 CDTI 170KM 125kW
Przy 125 tyś wymieniłem w ostatniej chwili silnik wymieniając cały rozrzad , który był złom, rolki użyto plastikowe zjechane do zera przez co pasek rozciągnął się o 2 cm. Jeździłem wcześniej inignia A 4 lata ktora zrobiłem 500000 tyś km i żadnych problemów, , ta nowa juz mi daje popalić
~Forek
Grand Sport 2.0 CDTI 210KM 154kW
Słaby, z wadą konstrukcyjną w postaci rury dolotu do turbo, która jest na jakąś śmieszną szybkozłączkę która jest tak zrobiona że wyciera gumę i doprowadza do awarii. Słaba kultura pracy oraz drogi rozrząd (na szczęście udało mi się go pogonić przed tym serwisem)
~Koenigsegg
Grand Sport 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW
Bardzo krótka jedynka. Praktycznie pierwszy bieg służy jedynie do ruszenia. Na normalną jazdę w zupełności moc silnika jak również moment obrotowy wystarczy. Najbardziej silnik zaskakuje w jeździe autostradą. Z prędkości 120-170 na prawdę długo czekać nie trzeba.
~Wedge
Grand Sport 2.0 CDTI 170KM 125kW
170 KM diesla wystarcza i samochód jest dynamiczny poza miastem. Trochę jednak opornie startuje co zapewne jest winą automatu i przedniego napędu. Specyfikacja zużycia paliwa podawana przez producenta jest nieprawdziwa i nie ma takich żeby się do niej zbliżyć.
~Rambo
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
tak długa maska świadczyłaby o przynajmniej 3 litrowym silniku.. a pod nią jedynie 1500cm3. Silnik jest naprawdę żwawy i w pewnych momentach kręci się do 5000 obrotów. Dźwięk silnika nie porywa ale samochód dobrze się zbiera i nie mam problemów z wyprzedzaniem.
~Krzysztof
Grand Sport 1.5 Turbo 140KM 103kW
Do tak ciężkiego auta 140KM to zdecydowanie za mało do sprawnej jazdy. Oczywiście do jazdy wokół komina wystarczy, ale na szybszych trasach czuć, że jest za molo koni pod maską i lepiej 3x dobrze się zastanowić zanim zaczniesz kogoś wyprzedzać.
~Przemek
Grand Sport 1.5 Ecotec Turbo 165KM 121kW
laguna 1 2000rok 110km lepiej przyspiesza ma większe v max bo 212 km/h i spalania to samo 1.5 litra turbo 165km 270 nm a dużo gorsze do starych jednostek mam filmy porównania nie wiem jak je dodaci tutaj porwania z 7 samochodami różnych marek
~River
Sports Tourer 2.0 CDTI 170KM 125kW
Mam odjechanych sporo diesli (Ford, citroen, VW) wszystkie od nowości, nigdy nie poczułem braków w tym motorze z 8 stopniowym automatem działa super jednak od kierowcy wymaga zdecydowania w operowaniu gazem zwłaszcza przy wyprzedzaniu na trasie,
~marcjan
Grand Sport 1.5 Turbo 165KM 121kW
Przesiadłem się po wielu latach jeżdżenia dieslem, z którego dynamiki byłem bardzo zadowolony. Właśnie elastyczność była moją największą obawą, tym bardziej, że lubię dynamicznie jeździć. Jestem bardzo zadowolony. Mało jest sytuacji, gdzie brakuje mocy.

Usterki Opel Insignia II

Opel Insignia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~MeHow
Grand Sport 1.6 Turbo 200KM 147kW
To dynamiczny silnik jak na tę pojemność i benzynę. Przyzwoity moment obrotowy. Na trasie głównie lewy pas. Natomiast spalanie - no coż. Jak zawsze zależy od nogi - przy 160 km/h na trasie ok 8 litrów. W miescie z korkami 12 l