Lista ocen Opel Omega A Kombi (47) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tommy
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Moze ja trafilem na jakis felerny model ale... 1.silnik owszem odpala odrazu i bez problemow 2.cos klapie podczas pracy, czasami ma jakies zawirowania i moim zdaniem za male obroty na jalowym biegu(a ponoc sie nie reguluje) 3.dosc mocny i fajnie wkreca sie na obroty 4.po wymianie uszczelki pod pokrywa zaworow nie bierze mi ani kropelki oleju 5.wadliwy zawsze cos pada ( u mnie dosc czesto rozrusznik i 2 razy pekl mi walek rozrzadu!!!)...
~Bożena
Kombi 2.0 100KM 74kW
Auto ma 19 lat, ciśn po 8 na cylindr, jest więc już zużyty, ale chodzi równo, zapala bez zarzutu o każdej porze roku. Jedyny problem z zapalaniem jest wtedy, kiedy pojadę na zimnym silniku (na gazie) ok 5-10 minut i go gaszę. Muszę potem pokręcić ze 3x aby opróżnić go z gazu (opinia mechanika). Oczywiście most huczy i po tylu latach ma prawo.
~Z38R0
Kombi 2.3 D 73KM 54kW
silnik kosztował mnie przez rok czasu jakieś 4000zł ciągłe usterki mechanicy pocieszali, że to nie 2.3l Turbo bo to podobno juz gorzej być nie może, Bardzo brakuje mocy chociaż wprawny kierowca przywyknie, każda wizyta u specjalisty od silników wysokoprężnych to koszt od 150-600 zł + części trudny w obsłudze
~vilq87
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Czasem jakieś drobne usterki ale mało poważne. Kultura pracy jest przyzwoita. Osobiście polecam jednak silniki benzynowe. Dużo się oczytałem przed zakupem że silniki Diesla są dość awaryjne i nie za bardzo ekonomiczne. Benzyny sa też o wiele cichsze no i można bardziej poszaleć.
~Patryk
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Napewno duzy wpływ na moja ocene ma fakt, że to autko ma naprawde mały przebieg i to ze mialem wczesniej Omege 1.8 na gazniku. Teraz mam 2.0i na pelnym wtrysku. Silnik jest dynamiczny i elastyczny nic nie cieknie. Na starcie malo kto ma szanse. Chyba ze ma wiecej pod maska.
~Michał
Kombi 2.0 100KM 74kW
Ogólnie jest OK, ale niestety jakiś dziwny chałas wydobywa się spod maski. Brzmi to tak: w metalową rurkę należy wożyć metalowy pręt i następnie wystarczy potrząsnąć. Nie wiem czy to łożysko alternatora, czy może sworzeń w którymś cylindrze. Poza tym naprawdę bez zarzutów.
~CHUDY 20E DAYMANT SADAN
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
TANIE,NO CHYBA ŻE TERAS BO JA DAŁEM 12TYŚ ALE NIE ŻAŁUJE,JEZDZI JAK ZŁOTO TYLKO NA POLSKICH DROGACH NIE WYTSZYMUJE ZAWIESZENIE KONKRETNIE STABILIZATORY PADAJĄ NIE RADZE OSZCZĘDZAC NA POLSKICH ZAMIENNIKACH.WYGODA,CISZA,POJEMNOŚC BRAK ZMĘCZENIA JAZDĄ.POLECAM.
~slawomir.kuch@klose.com.pl
Kombi 2.3 TD Intercooler 100KM 74kW
siknik 2,3 tdi, proba zapalenia powyżej -15 stopni to wielka porażka, silnik i układ zasilania mieszczą się we wszystkich nominalnych parametrach, świece żarowe nowe, akumulator i rozrusznik działają prawidłowo a i tak nie zapala
~studzik@vp.pl
Kombi 2.6 i 150KM 110kW
na benzynie OK! Ale na gazie katastrofa, kicha, pierdzi i wybucha! Lepiej zinwestować w lepszą instalacje taką z wtryskiem a dla oszczędnych lub próbujących oszczedzić na instalacji w tym silniku polecam rower!!
~caller
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
silnik działa jak nowy, nie muszę dolewać oleju aż do wymiany co 10000km. Dbasz o silnik wymieniasz wszystko (świece, kable, filtry, paski)w termnie to jedżdzisz jak nowym bez awarii.
Opel Omega A Kombi