Lista ocen Opel Omega B Kombi (210) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 186 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafus
Kombi 2.5 TD 131KM 96kW
Wyciszenie ok. Nie jest to "nówka sztuka" więc nie wymagajmy za wiele, ale i tak dobrze radzi sobie z silnikiem (jego praca i wyciszenie powodują, że nawet na postoju nie słychać, że to diesel, a raczej benzyna), jak i z powietrzem na zewnątrz. Może robi się głośniej od 170-180 km/h, ale darujmy sobie takie prędkości na naszych zacnych drogach:) U mnie zrobiło się trochę głośniej, ale tylko w przedziale 1800-2000 obrotów, bo silnik, a raczej...
~Pink
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Jest na solidnym poziomie. Nie wzorowym, ale trudno się przyczepić. Ja jeszcze dodatkowo nieco wyciszyłem kabinę i przy miejskich prędkościach ledwo słychać silnik, niekiedy w ogóle. Zresztą silnik jest ledwo słyszalny nawet i przy prędkościach grubo przekraczających 100 km/h. Bardziej już dają się we znaki szumy powietrza (być może to częściowo przez relingi dachowe), które pojawiają się gdzieś tak około 90-95km/h. Żeby jednak stały się...
~jarekp_1986@wp.pl
Kombi 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
największe rozczarownie niby to przeciez diesel ale mogli się bardziej postarac. W jeździe miejskiej czy przy przyspieszaniu naprawde jest głośno. Rozgrzanie pomaga tylko troche.Ocene 3 dostł tylko dla tego że na trasie przy prędkości 100-140 jest nieżle i nie narzuca się ze swoim warkotem.Później robi się głośniej ale też da sie wytrzymac.Kolejny minus za szumy powietrza w 2 lata starszym nissanie którym jeździłem poprzednio szumów w ogóle...
~Michał
Kombi 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Do 120 km/h w miarę cicho, powyżej już głośniej, ale to wina słabego silnika. Niestety z drzwi na nierównościach dobiegają trudne do wytrzymania skrzypienia. Wina leży po stronie złego zamocowania obicia drzwi które jest zawieszone na plastikowym profilu przyklejonym gó... klejem to tegoż obicia. Rozebranie drzwi przykręcenie tego profilu do obicia pomogło na miesiąc.
~Miś
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
nie radze wycinac katalizatorow (u mnie jakis debil wycial) powoduje to, ze dzwiek wydechu powyzej 120km/h przypomina szlifowanie katowka pustej metalowej beczki, do wygluszenia komory silnika nie moge sie przyczepic trzeba patrzec na obrotomierz, zeby stwierdzic czy silnik chodzi :-), generalnie w samochodzie jest cicho nawet przy duzych predkosciach
~marmar66@wp.pl
Kombi 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Jak pisałem wyżej!! Po samochodzie klasy wyższa-średnia oczekiwalo by sie czegos wiecej! W oplu jest poprostu głośno nie wspominając juz o dużych predkościach! Do naszych uszu dociera buczenie! Dodatkowo mankament z \"dynksami\" od zamykania drzwi (wciskanymi) strasznie skrzypią co jest związane ze strasznie przenoszonymi drganiami na caly samochod!
~tygrys ;-)
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Mam troszkę pojęcia o wyciszeniu tego auta, ponieważ zakładałem w mojej Omedze alarm i wzmacniacz samochodowy do AUDIO więc kabinę rozebrałem prawie całkowicie. I uwierzcie mi wszędzie są okładziny podklejone gąbką. Dzięki czemu samochód naprawdę jest super wyciszony. Jadąc autostradą słyszy się tylko szum wiatru i opon, albo dobrze zestrojone AUDIO haha
~Radek
Kombi 2.5 TD 131KM 96kW
Silnik słychać ale to jest wyraźnie przyjemny odgłos prawdziwego silnika a nie jakiejś popierdółki. Przy dużych prędkościach, ok. 150-160 zaczyna być głośniej ale spokojnie można rozmawiać. Super sprawuje się fabryczny system nagłośnienia bose gra naprawdę fajnie nawet na autostradzie można się cieszyć szczególnie z basów.
~ Tomasz P. poodzio@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Myślałem że w mojej Omci jest przeciętnie, ale po przejażdżce Scorpio i Passatem z tego samego rocznika muszę przyznać, że wyciszenie w Oplu jest nieporównywalnie lepsze. Nie słychać szumu przy większych prędkościach (jak to miało miejsce w w/w Fordzie i VW). Silnik też słychać nie za głośno- tak być powinno, wg mnie.

Usterki Opel Omega B

Opel Omega B – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Paweł
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Poziom hałasu na bardzo dobrym poziomie. Przy 100Km/h słyszymy delikatny szum opon, cichy pomruk silnika, i swobodnie możemy rozmawiać z pasażerami. W egzemplarzach zakupionych w naszej kochanej Polsce mogą być słyszalne plastiki na wybojach... To znak że były one rozbierane lub auto ma znaczny przebieg.
Opel Omega B Kombi