Lista ocen Opel Omega B Kombi (209) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 187 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PUPPY
Kombi 2.2 i 144KM 106kW
Niestety sporo, ale zawsze dojeżdza do celu. Czujnik wstecznego, problemy z szyberdachem elekt., czujnik położenia ksenonów, czasmi szwankuje centralny zamek. Ogólnie w jeździe nie przeszkadza ale może drażnić. No i niestety ta Oplowska rdza - na razie tylko na tylnej klapie, ale na pewno zaraz pojawi się też w innych miejscach - trzeba sprawdzać i szybko reagować.
~Andrzej Jędrzejewski
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
Drobiazgi nigdy nie były mocną stroną Opla i nawet flagowa Omega nie jest tu wyjątkiem. Naprawdę, szkoda, że Opel nie przyłożył się do tych drobiazgów, bo \"bzdety\" w rodzaju zamknięcia schowka, czy pokrętła od sterowania szyberdachem potrafią skutecznie zrazić do tego auta. Niektóre rozwiązania lepiej było zostawić z poprzedniego modelu.
~Szczęsny Kontenlator
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
Za tym autem trzeba by ciągać własny warsztat. Ciągle trzeba wymieniać końcówki drążków, a to sprężarkę klimy, a to pompę wspomagania, duperele mniejsze większe itp. Mechanicy się brzydzą tym silnikiem, bo żeby tam cś zrobić, to trzeba wyciągać go z auta, bo rozmieszczenie elementów jest takie, że można zapomnieć, żeby tam coś w aucie zrobić
~Jedna.Omega.Wystarczy
Kombi 2.5 TD 131KM 96kW
Psuje się dosłownie wszystko - od odpadających klamek, przez zamek schowka, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Zamknięcie auta +immobiliser i alarm - naprawiane trzykrotnie! Wysiadające przełączniki. Wycieki z silnika w zasadzie zewsząd. To samo układ chłodzący i klimatyzacja. KOROZJA, KOROZJA, KOROZJA!!! Drzwi, tylne nadkola, tylna klapa. KATASTROFA
~leo
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Przy aucie które ma więcej od 10 lat sypie się wszystko, ja jeżdżę automatem i jak mi fachofcy podali to skrzynia ok. ale elektronika do niej też mi padła. Jak wilgotno to centralny wysiada lub przewody iskrzą co grozi poważną usterką. u mnie układ elektoniczny. Silnik krokowy, palec rozrządu to normalka a blacha w roczniku 95-96 to dramat.
~Omegant
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Niestety dużo drobiazgów się sypie. Ograniczniki drzwi, zamki, wycieraczki, silniczki regulacji świateł i nie tylko. Większości z tych usterek mechanicy nie chcą się podjąć do naprawy. Jeżeli jednak mamy czas i miejsce, lub sprawdzonego "mechanika-dłubacza" to można je tanio i dość prosto doprowadzić do właściwego stanu.
~marekzuchowicz@interia.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Kupiłem auto tanio w super stanie wizualnym ale niestety w opłakanym stanie technicznym(Nie kupie więcej samochodu z niepewnego żródła)Wszystkie przypadłosci omegi musiałem naprawiac :zepsuty schowek,niesprawny pilot centralnego,zapalająca się lampka ABS,awarie oświetlenia wnętrza,niestety pojawia się korozja.
~agbaro@mail.ru
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Zespawała się żaróweczka w lampce podświetlenia progu w tylnych prawych drzwiach w wyniku czego trochę przysmażył sie kabelek do niej. Robił zwarcie i walił bezpiecznik, a to ten sam bezpiecznik co steruje centralnym zamkiem. Regulacja linki ręcznego tak zardzewiała, że jest nierozkręcalna.
~Vaterlo -expert- :-)
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
No niestety to nie audi ani mercedes drobiazgi sie psują choć nie tak jak fiaty Zamki schowków, elektryka stacyjki(w każdym oplu coś mi się działo) kadet to mi sie nawet dymił-delikatnie, uszczelka pod klawiatura, łacznika stabilizatora- to nistety pada dosyc czesto- ale nie sa to jakies drogie czesci
~darek-opole
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
same drobne sprawy ,i więcej mechanicznych niż elektryki i elektroniki. kiepskiej jakości podnośniki klapy , zacinające się sterowanie lusterek, głośna dmuchawa ,urwana klapka schowka ,urwana klamka ,pęknięty wężyk spryskiwacza ,i inne drobne awarie. no ale jeżdżę już 7 lat.
Opel Omega B Kombi