Lista ocen Opel Omega B Kombi (237) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 159 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szczęsny Kontenlator
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
to samo co przy silniku. Mam automat. Niemcy zastosowali jakieś super tanie rozwiązania z plastikowymi panewkami, które się rozpieprzają i pół skrzyni do wymiany.
~PUPPY
Kombi 2.2 i 144KM 106kW
Gdyby nie przełożenie pomiędzy 1 i 2 byłoby super. Później wrzuca się 4 i można jeździć właściwie z każdą prędkością i samochód nie narzeka - prawie jak automat :-)
~MariuszF
Kombi 2.5 TD 131KM 96kW
Automat nie mam większych zastrzeżeń.Tylko wsteczny R łapie później nie wiem czy tak miało być czy tylko u mnie tak było w każdym razie przy szybkich manewrach denerwujące
~Piotr D. bepigraf@wp.pl
Kombi 2.2 i 144KM 106kW
Nie mam uwag. Dość długa manetka co akurat w moim wypadku jest na plus. Jeżdżąc Sierro, Polonezem i Fiatem 125p przyzwyczaiłem się do długich ruchów przy zmianie biegów.
~Chicano@o2.pl
Kombi 2.5 i V6 170KM 125kW
Skrzynia mogła by działać bardziej lekko, ale przy tej pojemności to pewnie norma. Przu zimnym silniku biegi wchodzą trudniej. Generalnie mogło by byc lepiej ale nie jest źle.
~Vaterlo -expert- :-)
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skrzynia jak w każdym oplu a miałem ich kilka jest nie najlepiej zaieszona(poduszki) i przy chamowaniu ciężko sie doredukowac ale to przecież nie jest rajdówka.
~JERMAC
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Normalna skrzynia dobrze zestopniowane 1 2 3( dobra dynamika)4 niestety za długa rozpędza się do ponad 200km/h) 5 fajna do oszczędnej jazdy
~Grandmaster
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
zauważyłem po sobie i innych użytkownikach że nie tylko w starszych rocznikach biegi nie wchodzą rewelacyjnie ale za to przełożenia są dobrane idealnie
~krikro
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
nie chcialem automatu i udalo mi sie znaleźć manualną skrzynie.Róznica jest spora spotkałem kiedyś omege mv6 na automacie i nie miala najmniejszych szans.
Dziennik kosztów dla Opel Omega B Kombi
13,8
~sunsevoux
Kombi 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Zastrzeżenia mam jedynie do zbyt krótkiej jedynki i być może do braku 6go biegu, ale nie wiem, czy przy tej mocy silnika byłoby to dobre rozwiązanie.
Opel Omega B Kombi