Lista ocen Opel Omega B Kombi (237) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 159 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafus
Kombi 2.5 TD 131KM 96kW
Biegi, mimo przebiegu 233 tkm, wchodzą całkiem precyzyjnie, spokojnie się je wyczuwa, zarówno pozycje biegu jak i luz. Niekiedy, ale bardzo rzadko, jest problem z wstecznym - trzeba wcisnąć jeszcze raz sprzęgło i wszystko gra. Jednak to samochód z ponad 10 letnią metryką, więc erę super luksusu ma zapewne za sobą... Niestety jest jeden mankament - sprzęgło jest hydrauliczne, czy jakoś tak, a mając jednoczesne luzy na krzyżakach wału, przy...
~Pink
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Automat, 4 biegi. Jest to pierwszy, i jak dotąd jedyny, samochód ze skrzynią automatyczną, który użytkuję. I powiem tak: chociaż jest to automat starego typu, ma tylko cztery biegi i z pewnością mocno odstaje od nowych wynalazków typu DSG, to jest na tyle dobry, bym nie chciał już nigdy wracać do manuala! Tego typu skrzynia to naprawdę WIELKA wygoda. Biegi zmieniane są płynnie, niekiedy wręcz ciężko wyczuć zmianę. Poza tym skrzynia uchodzi za...
~Andrzej Jędrzejewski
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
W mojej MV6-ce niestety jest automat (piszę niestety, bo nie lubię automatów). Skrzynia nie sprawia problemów, ale auto traci dynamikę i nawet przy sportowym trybie nie czuć tych 211KM pod maską. Krótko mówiąc, skrzynia dobra, ale raczej dla taryfiarza albo kogoś jeżdżącego non stop w korkach. Jak ktoś lubi jeździć \" z przytupem\", to odradzam. Dodatkowy minus (w moim modelu, to to, że skrzynia jest 4 biegowa).
~jarekp_1986@wp.pl
Kombi 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Miałem kiedyś astre f i w porównaniu do niej to widac że opel nie przespał tych kilku lat. Naprawde udana skrzynia, lekko pracuje przelożenia dobrze dobrane może z całą pewnoscia konkurowac z nissanowską.Pierwsze auto w którym wsteczny wrzucam za pierwszym razem, bez rzadnego oporu czy zgrzytu.Jak to diesel lubi troche wyższe obroty minimum to 1500 a najlepiej pod 2000 żeby spokojnie przyspieszac.Turbo załącza się przy 1800
~Odlotowy kierowca zawodowy
Kombi 2.5 TD 131KM 96kW
Manualna, 5 biegowa. Nie ma z nią problemów, póki co, nie trzeba się mocować z wrzucaniem biegów, nic nie zgrzyta, nie haczy, żadnej awarii póki co nie odnotowałem, aczkolwiek sprzęgło już wymieniłem. Przełożenia, jak dla mnie w porządku, choć drugi bieg mógłby być dłuższy (max. około 80/85 km/h), za to na trójce jakby ktoś chciał można praktycznie całe miasto przejechać.
~Andrzej Jędrzejewskithank you
Kombi 3.0 i V6 211KM 155kW
Automat... Nie lubię automatów, więc trudno mi ją chwalić. Ale póki co, nie psuje się i nie stwarza problemów (odpukać :D ) Przycisk "sport" pozwala skorzystać nieco z mocy tego silnika (211 KM), bo w trybie zwyczajnym zachowuje się jak podrasowany czołg T34 ;) -Jedzie, ale ... Automat jest dla taksówkarza i do autobusów :D
~darek-opole
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Biegi wchodzą lekko ,ale u mnie już są problemy z jedynka , odrobinę się zacina ale tragedii nie ma. Drążek zmiany biegów jest jak na mój gust za długi prawie jak w koparce.To kwestia upodobań. Dosyć długie przełożenia więc sportowa jazda to mrzonka.To nie ten tym samochodu. auto ma już 16 lat a mimo to biegi poza jedynką wchodzą lekko i bez zgrzytów.
~morphe
Kombi 3.2 V6 ECOTEC 218KM 160kW
Może nie rewelacja, ale jak się dba to się ma. Olej wymieniany co 3 lata z filtrem. W niektórych automatach lubi się poluzować/wytrzeć taśma i trzeba ją podciągnąć. Jak się nie wymienia oleju a szaleje, to zacinają się zawory, np. 2-3 który lubi sobie podczas zmiany z 2 na chwilę zasprzęglić i wbić 3.
~jaco_fenderqwerrtzuzuiopiopżopżśswdfghjklłą
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Generalnie do precyzji wrzucania biegów takiej jak np. w BMW nieco brakuje , ale nie ma co narzekać. Wprawny kierowca może to zrobić płynnie, szybko i bez szarpnięć kwestia wyczucia. Dobre zestopniowanie (mała moc) niskich biegów, piątka przez to trochę krótka przy 100 km/h jest ok.2750 obr./min.
Dziennik kosztów dla Opel Omega B Kombi
13,8
~Paweł
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jak to automatik :) troszkę leniwy ale 1.9 TDI nie wyprzedzi Omegi żeby nie wiem jak bardzo sie starał. Skrzynia wymaga poszanowania, przeglądów, wymiany oleju i filtra. Jeśli jeździmy jak rozsądni ludzie, serwisujemy auto to nie będzie sprawiać żadnych problemów.
Opel Omega B Kombi