Lista ocen Opel Tigra I (113) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pafka
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Zaraz po kupnie bywały problemy z jedynką (czasami ruszałem z dwójki) oraz ze wstecznym. Problemy te jednak nagle ustąpiły, i od dłuższego czasu na skrzynię biegów nie mam co narzekać. Biorąc pod uwagę przebieg mojej Tigry jest wprost rewelacyjnie, biegi wchodzą pewnie, bardzo lekko, jest fajny krótki skok dźwigni skrzyni biegów. Jedyne czego mi brakuje to szóstego biegu w jeździe po autostradach...
~Gnesor
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
bardzo fajnie ze jest krótkie przelozenie, niejedna bryke przez ta wzialemz miejsca dalej bylo gorzej ale to tylko auta powyzej 2.0 litrów,reszta nie dawala rady ale probowala, no i ta 3 poprostu rewelacja to samo sie tyczy 2 wiadopmo zalezy z jakiej predkosci redukujemy ale poprostu bomba.
~gianti@pai.net.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
najgorsza skrzynia jaką do tej pory miałem w samochodach. Nawet w maluchu potrafi lepiej działać (nie chodzi o precyzję - bo ładnie wchodzi, ale minimalny czas przełączania biegów jest po prostu za długi na samochód który ma małe aspiracje sportowe
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Jest dobra ale mogłaby być lepsza:)Czasami może chaczyć 1 i 2 ale wtedy proponuję sprawdzić i uzupełnić olej w skrzyni, ewentualnie trzeba będzie wymienić taki mały bolec. Tak ogólnie po 215 tys. nie ma jakiś objawów zużycia.
~slivmaster@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
Skrzynia ok, idealnie 5 biegów... nie za mało nie za dużo... łapa zmiany biegów lubi sie czasem łamać, ma to wpływ gdy ktoś ma sportowe zawieszenie, wtedy cierpi na każdym krawężniku bo czasem nie wytrzymuje twardości nadwozia.
~goro1986@o2.pl
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
nie mam żadnych uwag czy propozycji, nie znam sie dobrze na tym, ale dla mnie jak to skrzynia :) jedynka i jade, podczas redukcji i wyprzedzania nie ma kłopotów z szybkim zrzuceniem biegu. Jest ok
~SKRZYPIEC@JARO.PL
Coupe 1.6 16V 106KM 78kW
JAK PISALEM WYZEJ ZADAWALAJACE PRZELOZENIA... TO NIE MOJE PIERWSZE AUTKO I SZCZERZE MOGE POWIEDZIEC ZE ZA DUZO NIE TRZEBA REDUKOWAC... MASA AUTKA, SILNIK 1,6. 115KM. CO WIECEJ PISAC :)))
~HuzarTigra
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Generalnie biegi wchodzą dosyć ciężko, jednak w porównaniu o nowych modeli, zatem ciężko to oceniać. Generalnie nie ma z nią problemu, ale mogła by wchodzić trochę inaczej.
~Vinman
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Ogólnie skrzynia zasługuje na 5-, minus za czasami pojawiające się 1 biegu \"haczenie\". Usterkę tą wyeliminowałem zmieną bolca w skrzyni biegów na nowy - koszt bolca 9,90zł:)
Dziennik kosztów dla Opel Tigra I
8,4
8,7
~vanadium mail vanadium@poczta.fm
Coupe 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
ciezko wchodzi jedynka przy toczeniu sie auta skrzynie slychac hyba docisk halasuje bo brzeczy jak nie wcisne pedału krotko zestopniowana skrzynia lubi duze obroty