Lista ocen Opel Zafira A (216) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 261 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paul
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Nigdy nie odpalam na zimnym silniku - WEBASTO nagrzewa mi motor i nigdy nie widzę kontrolki nagrzewania świec żarowych. Odpala bez problemu, nie klekocze bo jest już ciepły. Odgłosy takie jak diesel w czasie jazdy - trochę głośniej radio i już nic nie przeszkadza. Jedynie kiedy dziecko śpi i nie można właczyć radia to długotrwały klekot przy małej prędkości robi się trochę męczący. Ogólnie jest dobrze wyciszone,
~Piotr
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Niestety wyciszenie mogło by być lepsze. Mam benzyniaka więc w dieslach chyba jest jeszcze gorzej. Auto nie posiada wyciszenia pod podsufitką i w drzwiach no ale cena nowego też jest odpowiednia w porównaniu do aut tej klasy z VW. Konkretny przykład - w myjni automatycznej nie słychać własnych myśli a w Sharanie można się zamyślić nad sensem istnienia - zupełna cisza w tej samej myjni.
~Fitzgerald
Van 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik pracuje cicho, karoseria nie powoduje nieprzyjemnych szumow, swistow, itp. Duzo zalezy od tego jakie opony mamy zamontowane, gdyz przy autostradowej predkosci opony slychac najbardziej, wciaz jednak jest cicho w srodku. Szyby moglyby byc troche grubsze, bo zbyt dobrze przez nie slychac (przynajmniej latwo uslyszec pojzad nac sygnale :)).
~Mihalsky
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Auto jest bardzo słabo wyciszone. Tak jak pisałem przy prędkościach autostradowych muszę słuchać muzyki b. głośno, aby nie słyszeć silnika/szumu wiatru/opon. Trasę 960 km w jedną stronę pokonuję około dziesięciu razy rocznie. Taki jedenastogodzinny maraton tym samochodem jest bardzo męczący głównie właśnie z powodu hałasu.
~marcopolo
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Na mój gust mogło by być trochę ciszej, szczególnie że w samochodach japońskich jest o wiele ciszej i nie dlatego , że maja niewiadomo ile materiałów wygłuszających zastosowanych w tych bolidach, ale dlatego , że na samym silniku mają większe wigłuszenie. Mimo wszystko jest to bardzo istotne. Bynajmniej się nie zaśnie.
~maciejisko
Van 1.8 16V 125KM 92kW
O ile nie pędzimy więcej niż 90 jest nieźle, powyżej już robi się głośno... druga sprawa to to, że aby to auto w miarę jechało to trzeba go trzymać na wysokich obrotach a to też generuje hałas. No i te stuki puki dookoła i trzeszczące plastiki a twarde zawieszenie jeszcze to potęguje.
~wyluzowany tata
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
przy 130 robi sie glosniej , napewno warto wymienic laczniki stabilizatorow i gumy bo moga byc wybite, i jest ciszej o 50 % w naszych pieknych miastach i drogach. Wkuzalo mnie kolo zapasowe- ktore \"skrzypialo\" jest umiejscowione pod podwoziem, nasmarowalem uchyt i dolozylem extra gume, i nie denerwuje juz.
~Marek N
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Jest lepsze niż w Audi A3 z silnikiem 1.6 . Praktycznie silnika nie słychać tylko przy 2700 obrotów zaczyna być troche głośniej, ale po 3000 obrotów znów jest cicho. Słychać radio CDR 500 przy najmniejszej głośności podczas dynamicznej jazdy co w większości samochodów jest niemożliwe.
~zafirka gites
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Coś mi brzęczy i nie wiem gdzie,niby w fotelu za mną albo gdzieś w słupku bocznym nie wiem naprawdę co to - normalnie myślałem że to głośnik popierduje ale ni.Jak to ople mają zawsze coś świerszczy ale da radę.Przy 150/h hałas duży przy 80/h nie wiem czy jest silnik-taki urok automatu chyba
~Jakub Kurier Poznań
Van 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Silnik słaby to i mega hałasuje. zimny ma typowy odgłos traktora ale mnie to nie przeszkadza-odpalony o 9-tej rano kończy dzień koło 20-tej. Trochę szumy powietrza dają o sobie znać ale od trojaczków rządcach w tej klasie Alhambra,galaxy i sharan nie odstaje.