Lista ocen Opel Zafira A (225) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 252 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciejisko
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Grzeje w zimie choć nie za mocno... klima działa nawet dobrze chłodzi ale wyją wtedy wiatraki bardzo nieprzyjemny dźwięk a do tego auto robi się jeszcze większy muł choć wydawałoby się że większym mułem już być nie może.
~Mikolaj
Van 1.6 CNG 97KM 71kW
Zima było zawsze ciepło w kabinie, a latem przyjemnie chłodno dzięki klimatyzacji. Klimatyzacja bardzo przydatna do osuszania powietrza w kabinie, czy tez przy zaparowaniu od wewnątrz szyb. Robiła to błyskawicznie.
~sil
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
szyby parują mimo wymiany filtra, albo coś mam zrąbane albo nie wiem... ale i tak mimo wszystko brakuje w/g mnie wylotów na całości podszybia z przodu:( i odparowuje tylko przy wylotach-widoczne zjawisko tylko zimą przy dużych mrozach
~radoslawza@wp.pl
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Klima działała dobrze ale szkoda że nie automat. Wystarczy o nią dbać (włączyć w zimę na kilka minut w tygodniu i na wiosnę uzupełnić gaz). Ogrzewanie bez zastrzeżeń. Nawet na tylnym siedzeniu jest ciepło + za nawiew na tylne fotele.
~jack
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
w zimie przednia szyba koszmar trzeba z 10 min grzac zeby cos widziec i czuc ale to mozebyc nieszczelny tlumnik spaliny na postoju chociaz przy tym przebiegu to dziwne sterowanie klimatyzacja jest dla mnie niedopracowane ale klima ok
~Moresbyoo
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Zimą grzeje w mig, latem chłodzi w mig. W porównaniu do znajomego Zośki to bez porównania. Moja jest pozbawiona jakiegokolwiek parowania zimą. Z opinii internautów zdaje się to być uciążliwym problemem.
~atseif
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Ciagle problemy z termostatem i osiagnieciem wymaganej temperatury (nie kupowac podrobek ,tylko oryginal wahlera).Czesto pada chlodnica klimatyzacji (narazona na uderzenia kamieniami z drogi)
~dany 33
Van 1.6 16V 101KM 74kW
jak wszedzie normalnie wraze czego 4 okna w dół i jest ok ogrzewania nie testowałem bo w zime jeszcze nie jeżdziłem ale co ty sie spodziewać duża buda to i ogrzanie tego zajmie jakis czas
~BartekG
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Bez zastrzeżeń, w zimie grzeje, w lecie chłodzi. Ostatnio zablokował mi się obieg wewnętrzny, ale to drobna, podobno typowa usterka. Można się bez tego obyć, a przypuszczam, że naprawa nie będzie problemem.
Dziennik kosztów dla Opel Zafira A
7,2
10,3
11,2
~Andrzej autosaar@op.pl
Van 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Żadnych uwag , czyli bardzo dobrze. Klima szybka w działaniu ale nie zamraża siedzących , ogrzewanie również dobre , łatwość ustawiania odpowiedniej temperatury w kabinie - choć manual.