Lista ocen Opel Zafira A (225) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 252 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~djdj
Van 1.6 16V 101KM 74kW
Miałem problem z parowaniem szyb. Po długiej walce doszedłem, że mechanizm sterujący obiegiem zamkniętym uległ uszkodzeniu i przez czas był obieg zamknięty / wewnętrzny. Ratuje wymiana mechanizmu lub na stałe ustawić obieg zewnętrzny. Mechanizm znajduje się za schowkiem przednim pasażera. (tam gdzie filtr pyłkowy)
~Marcelos
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Klima b. dobrze chłodzi... Po wykonaniu oczywiście odgrzybiania, wymianie filtra kabinowego, i uzupełnieniu czynnika klimatyzacji. Ogrzewanie nie wiem jakie, bo teraz jest lato, a samochód mam od niedawna. Dodatkowo na tył jest nawiew... Moja wersja ma podgrzewane siedzenia, więc w zimie też powinno być ok.
~Jaymzarf
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Mało wydajny układ klimatyzacji, szczególnie przy pełnej obsadzie miejsc. Wentylacja w miarę skuteczna, lecz przy dużej różnicy temperatur, trzeba się posiłkować uchyleniem szyby (dotyczy jazdy w 7 osób). Ogrzewanie szybko działa pomimo silnika Diesla. Już po 3 kilometrach spokojnej jazdy wnętrze jest dostatecznie nagrzane.
~zafirka 1,8xe elegance aut +lpg 125kM
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Ogrzewanie było super ale coś sie przypchało w tym roku-chyba nagrzewnica jest lekko przypchana albo niepotrzebnie wsadziłem termostat zamiennik i mam za swoje.Nie mniej nagrzewa mi autko do 20 stopni w dłuższej trasie bezproblemowo. Klima schładza super-mam manualna klimę ale nie narzekam bo ustawie sobie tak jak lubię.
~Jakub Kurier Poznań
Van 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Ogrzewanie/klimatyzacja wydajne nawet 3 rząd siedzeń w upale nie praży się a zimą nie marznie.Szyby nie parują w korku nawet nie doskwiera upał. Nie ciężko o 4 szyby elektryczne. Ogromny plus to nawiew na 2 rząd siedzeń w konsoli centralnej-tunelu.cyrkulacja dobra w sedanie nie było tak dobrze.
~panterasilver@gmail.com
Van 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Nie kumam tych co piszą ,że klima wolno działa albo ogrzewanie nie wyrabia. U mnie wszystko działa.Jeżeli ktoś myśli ,że po wciśnięciu guzika auto ma 3 sekundy na reakcję to niech sobie kupi Maybacha. Kilka minut(3-4) wystarczy,żeby się ayto schłodziło albo nagrzało.Jak się jedzie to nawet nie zauważysz:)
~Mihalsky
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Nagrzewa się dość szybko (dziś np. przy -10 ciepłe powietrze zaczęło wiać po 10 min. jazdy). Z klimatyzacją jest już trochę gorzej. Po serwisie klimy przy wyższych temperaturach ciężko schłodzić tak dużą ilość powietrza, która znajduje się w środku. Ale nie ma tragedii.
~dariusz .........
Van 1.8 16V 125KM 92kW
nie zgodzę się z opinią że wieje w kolana jak tam ktoś napisał, ustawienie odpowiednio nawiewu ciepłego powietrza z klimatyzacji i nie ma problemu, nawet pozamknięciu nawiewu nie odczuwa się jakichś przeciągów....chyba że ktoś nie potrafi obsługiwać pewnych rzeczy.
~prosty
Van 1.8 16V 125KM 92kW
I tu się pojawiają kłopoty. Przy złej pogodzie parują szyby dosyć szybko. Dopiero kiedy włączę klimatyzację szybko odparowuje. Ale w zimie krzyczą na mnie współpasażerowi, że im zimno. I prawda, samochód drogi a taka gówniana rzecz psuje humor.
Dziennik kosztów dla Opel Zafira A
7,2
10,3
11,2
~Andre
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Bezawaryjna klimatyzacja elektroniczna. Dobrze czytelna. Trochę słaba wydajność. W ciągu minuty osiąga ustawione parametry. Dobry dostęp do filtra kabiny wymaga demontażu skrzyni schowka. Zimą zdarza się, że piszczą łożyska dmuchawy.