Lista ocen Opel Zafira B (111) - Ergonomia

Na liście zabraknie 128 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KZ
Van 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
To był powód zakupu Zafiry. Mnóstwo miejsca, wzorowa funkcjonalność, doskonała widoczność. Nasza czteroosobowa rodzina zabiera się na urlop ze wszystkimi mniej lub bardziej potrzebnymi gadżetami. W przypadku złożenia 3 rzędu siedzeń bagażnik na poziomie przeciętnego hatchback więc też OK.
~Bart
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Wszystko jest na swoim miejscu. W kole kierownicy można sterować radiem oraz komputerem pokładowym. Przyzwyczajenia wymaga obsługa klimatyzacji oraz kierunkowskazów. Moim zdaniem kierunkowskazy są bardzo pomysłowe i mnie bardzo odpowiada aby za jednym dotknięciem zaświecił się trzykrotnie.
~Kasper
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Jak na rodzinny samochód za mało schowków schoweczków itp. Jednak praktyczne rozwiązanie hamulca ręcznego zapewnia wygodny i duży schowek. Liczniki i zegary dobrze widoczne, łatwy dostęp do radia i przełączników - tu plus. Szkoda tylko że oszczędzili na wskaźniku temperatury silnika, czasami brakuje.
~cisiek
Van 1.7 CDTI ecoFLEX 125KM 92kW
Przesiadłem się z samochodu z koncernu VW Audi - tam wszystkie wnętrza są robione według jednego dopracowanego i wypróbowanego wzorca. Byćmoże jest to kwestia subiektywna ale wg. mnie Opel wcale nie jest gorszy, niekiedy nawet lepiej niektóre elementy są przemyślane.
~mts
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Może małe kłopoty ze znalezieniem miejsca na fotelu... niby jest całkowita regulacja ale coś jest jednak na rzeczy. Chociaż podróż długa nawet nie jest męcząca. Super pomysł z kierunkowaskazami - trzeba sie przyzwyczaić ale potem samo miodzio! Panel przejrzysty i funkconalny. Na 5+
~Michał
Van 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
jak na tamte lata ok ale dzis j w nowych autach jest wiecej możliwości przykładem są za waskie kieszenie w każdych drzwiach sa dobre na kamizelkę czy miarę ale butelki z wodą juz sie tam nie włoży, brak schowków w podłodze w 2 rzedzie plus za schowki w sufice
~stasznik
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Ciut dużo przycisków na konsoli. Przydałoby się więcej schowków ( jak w sceniku ). Ale mam wersję cosmo ze szklanym dachem. A ta ma na całej długości sufitu schowki - jak w nowym Smaxie. Wystarcza. Brak uchwytu na napoje. Poza tym oki.
~marcin
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Na 5+. Z przodu mieszczą się nawet koszykarze, z tyłu trochę słabiej ale nie jest źle. Co ciekawe na dwóch dodatkowych fotelach w bagażniku całkiem wygodnie podróżują osoby do 150 cm. Bagażnik naprawdę pojemny.
~Pablo1
Van 1.7 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW
Dla mnie świetna pozycja za kierownicą, fotel regulowany na wszystkie sposoby, twardy ale wygodny plus kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach, trochę trzeba przyzwyczaić się do przełączników. Poza tym bardzo dobrze
~supernowa
Van 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Wszystko na swoim miejscu. Obsługa bajerów to kwestia krótkiego czasu. Fotele bardzo wygodne a regulacja podparcia lędźwiowego szczególnie się przydaje. Mało schowków. Kieszenie drzwi bocznych chyba najmniejsze w klasie.