Lista ocen Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2005-2009 (8) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tygrys
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Kupiłem w komisie po 200km po prostu stanoł \"dęba\" uszkodziła sie spręzarka czy inny element i puscił olej na tłoki koszt lawety 2 000 stoi u mechanika poprzedni własciciel jest w SZOKU bedziemy negocjowac koszty - jednym słowem albo kupiłem złom albo poprostu ta czesc wymagała wymiany bo jak okreslił mechanik była \"zamulona\" jestem nim rozczarowany a szkoda.
~WW
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
1)dziurawa chłodnica po 35 tys km (wymiana na gwarancji). 2) wpalanie zapchanego DPF (raz na gwarancji po 40 tys k. drugi raz za 900 zł w ASO po 80 tys. km ,niestety za drugim tym razem nie obeszło się bez holowania),86 tys km świszczące turbo i jego za regenereacja 2050 zł, 91 tys km - zawór EGR do wymiany w ASO ok 1900 zł.
~Jacek
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Awaria alternatora w trasie w samochodzie w którym nawrt wspomaganie jest elektryczne to porażka, a z tego co wiem to alternator jest piętą Achillesową OPLA. Na plus to że komputer wyłączył wszystko łącznie ze światłami z przodu i migaczami aby tylko dało się jechać i powoli dojechałem prawie 50km do domu
~TTW
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Przekładnia kierownicza padła i poszła do regeneracji przy 340 tys. EGR wymieniony po 280 tys. (nie było czego regenerować), Dwumasa robiona dwukrotnie przy 160 i 320 tys. więc wiadomo ile wynosi jej trwałość. Alternator padł przy 290 tys.
~piterwola
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Przy przebiegu 160000 padł alternator, koszt nie poraża w Bendiksie w Łomiankach, przy zwrocie starego alternatora, nowy z gwarancją za 500zł.
~makiej
Van 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Przede wszystkim usterki związane z klimatyzacją i nawiewem. Nawiew w ogóle bardzo słabo działa.
~piterwola
za krótko użytkuję