Lista ocen Peugeot 206 (511) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 889 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogu48
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Jak na tę klasę pojazdu i duży (jak na to nadwozie) silnik diesla, wyciszenie jest bardzo dobre. Oczywiście, nie ma co porównywać do większych i bardziej luksusowych pojazdów, tutaj nie byłoby sensu. Porównuję do konkurencyjnych pojazdów (np. Opel Astra H), gdzie wyciszenie często jest dużo gorze, tym bardziej przy obecnym przebiegu samochodu (237000km). Przy oponach 195/50/15 i prędkości +/- 130km/h na autostradzie można śmiało rozmawiać nie...
~Michał
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Tragedii nie ma, ale zachwytu też nie. Powyżej 130 kmh jest już za głośno, tyle ze na codzień po autostradach zbyt wiele nie jeżdżę i wyrabiam się do tej prędkości. Komora silnika niezbyt dobrze wyciszona i 2-litrowy klekot nie daje o sobie zapomnieć. Nagrzewnica dość głośno pracuje tak że przy odparowywaniu szyb na trójce rozmowa jest kłopotliwa. Na domiar złego, mogą drażnić odgłosy dobiegające z tylnej belki zawieszenia.
~kumo@wp.pl
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Przy predkosciach do 130 km/h jest dobrze. Glosno robi sie powyzej tego poziomu, i to nawet nie tyle silnik co odglosy z zewnatrz. Mam wrazenie ze od nowosci jest jakis problem z uszczelka od strony drzwi kierowcy, bo od poczaktu swiszczy, ale serwis nic w tym keirunku nie zrobil. A ja nie jestem kims kto uwaza samochod za czlonka rodziny, wiec tez sie nie przejmuje, woda do srodka nie leci ,wiec nie jest zle.
~jakub_jerzy_jaglarz
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Słabe. Silnik jest słyszalny w każdym aspekcie pracy. Nie daj boże jechać na wysokich obrotach - wtedy nic już nie słychać oprócz silnika - nawet własnych myśli. Przede wszystkim jednak trzeba się uczulić na każdą zmianę harmonii pracy silnika - nawet najmniejsza zmiana w głośności pracy może stanowić o konieczności wizyty w warsztacie.
~kamil_zielinski@poczta.onet.pl
Cabrio 1.6 i 16V 109KM 80kW
Szyby bez ramek, składany dach, to musi być słychać, ale ogólnie jest głośny. Przy prędkościach autostradowych świst powietrza może być już dokuczliwy. Na biegu jałowym silnika prawie nie słychać. Do 3 tysięcy obrotów na minutę, również nie dominuje. Przy wyższych prędkościach obrotowym przyjemnie daje do zrozumienia, że taką pracę lubi :)
~pete (w razie pytań mailuj: piotrmys@icpnet.pl)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
myślałem, że będzie ciszej, ogólnie auto jest słabo wyciszone (mam wersję ROLAND GARROS) sprow. z Niemiec przy 80-90 jest w miarę cicho (dla mnie), inni mówią, że to ciche auto po 100 juz dokuczliwy hałas, na autostradzie (max 175km/h bezwietrzna pogoda) szumy jak cholera, ale RADYJKO GRA TO I PRZY 140-150 MOZNA POSŁUCHAC (jak z płyty winylowej :-)
~Olio
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
W tej klasie aut wyciszenia nie ma praktycznie w ogóle. W drzwiach włożona pianka, styropianopodobna, grubości może 2 mm, praktycznie nic nie daje. Plus za fabrycznie montowane wygłuszenie maski, które jednak nie zawsze jest w tej klasie aut. Wygłuszenie grodzi silnika przeciętne, a wygłuszenia bagażnika brak.
~konzi
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
wyciszenie tego samochodu to następny słaby punkt, bardzo słychać silnik, może też dlatego że jest to słaba jednostka i trzeba go wysoko kręcić żeby pojechał, niemniej jednak wytłumienie jest słabe, tak silnika jak i zawieszenia, oprócz tego wkurzające stukanie i trzeszczenie plasticzków, mnie to przeszkadza może innym nie
~Balticmaster
Kombi 1.4 HDi 70KM 51kW
Auto dobrze wyciszone. Do 3tys obrotow silnik pomrukuje milo, powyzej zaczyna byc troche glosnawo, ale radio skutecznie zaglusza ten odglos. Nadmienie iz przy 3tys obrotow auto osiaga predkosc 120km/h. Jazda tym samochodem z predkosciami wyzszymi nie ma miejsca zbyt czesto. Chociaz na autostradzie potrafi jechac i 150.
~erw
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
jak dla mnie super, zwłaszcza jak na auto segmentu B to jest świetnie wyciszony, miałem kilka razy pytania od pasażerów czy silnik jest włączony podczas jazdy :) bez ostrego dodawania gazu silnika prawie w ogóle nie słychać, a dzięki opływowej karoserii również szum powietrza jest niewielki