Lista ocen Peugeot 3008 I Crossover (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JaPan
Crossover 1.6 THP 156KM 115kW
Lewarek pracuje bardzo dobrze - jak na Peugeota. Jak ktoś jeździł starszymi modelami tej marki to jest wręcz genialnie. No ok - do Hondy, BMW czy Subaru trochę brakuje, ale jest ok. Problem jest taki, że skrzynia właściwie od nowości wyje jak w starym Polonezie. Poza tym u mnie padło sprzęgło po 45 tys. km. Dużo jeździłem po mieście - to fakt - ale wiem jak używać sprzęgło i jeszcze nigdy w żadnym aucie nie musiałem go wymieniać (poza 126p....
~Maciek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Nic się nie dzieję trochę jest wolna ale fajną sprawą są łopatki przy kierownicy, zmieniać biegi można nawet w trybie automatycznym. Chociaż po przeczytaniu kilku artykułów o awaryjność zautomatyzowane manualnej skrzyni biegów jaka jest w moim aucie z duszą na ramieniu wyjechałem na wakację. I nie potrzebnie się martiłem. Oby tak dalej
~Jurek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Świetnie zestopniowana skrzynia. Dwa pierwsze biegi zdecydowanie przeznaczone do ruszania lub jazdy w trudnym terenie. Dopiero od trójki auto nabiera cech szosowych, bardzo dynamicznie się "zbiera". Bardzo elastyczna piątka. Szóstka niesty na niskich obrotach przy małej predkosci potrzebowałaby ze 20 koników wiecej ale powyzej 80 km/h żwawo przyspiesza.
~Marshall1
Crossover 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Nigdy ze skrzynią nie miałem problemów. Czasem zazgrzyta trzeci bieg, ale zdarza się to bardzo rzadko. Nie ma konieczności wachlowania, jak w benzyniakach - zmiana biegów co 20 km/h, więc jest dobrze. Komputer sam pokazuje, kiedy należy zmienić bieg, aby było ekonomicznie. Kiedy się wciśnie pedał, po prostu rakieta!
~Maciek3008
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Mam skrzynie zautomatyzowaną 6 biegów i złego słowa nie dam powiedzieć. Może nie jest tak szybka jak dsg ale koszty serwisowanie prawie żadne. Nie dawno wymieniałem olej, wchodzi 2L po 25 zł i sobie sam wymieniłem nic trudnego. Nie trzeba mieć nawet pompki do olej wlewa się przez odpowietrznik. SUPER
~Maciek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Idzie się przyzwyczaić do wolniejszej zmiany biegów. Ale jest to odczuwalne tylko przy pierwszych dwóch biegach póżniej biegi zmieniają się sprawniej czasem wspomogę się łopatkami. Olej zmieniłem już po raz drugi. Sprzęgło jak i koło dwumasowych nie daje żadnych oznak zużycia
~Waldek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Jest to jednostka manualna zautomatyzowana. Są łopatki przy kierownicy można nawet w trybie automatycznym samemu zamieniać biegi. Jest trochę wolniejszy od normalnych automatów ale mi to nie przeszkadza. Za to tania w eksploatacji olej wymieniam sam co 100 tyś 58 zł za 2 litry.
~Marshall1
Crossover 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Nie daję maksa, gdyż ten automat nieco zabiera silnikowi mocy. Jak to w automacie - obroty wysokie, a mocy jakby mniej. Trzeba się przyzwyczaić. Po wymianie oleju w skrzyni czuć było przeskok między 3 i 4 biegiem, ale ogólnie wygoda z automatu jest nie do przecenienia.
~Marcin PWr Mosty
Crossover 1.6 156KM 115kW
Nie jest tak precyzyjna jak np vw (poprzednio jeździłem octavią), ale bardzo poprawna. Trzeba z nią delikatnie - zresztą całe auto nie jest dla przedstawicieli handlowych... By jeździć płynnie trzeba dobrze dobierać obroty przy zmianie zarówno w górę, jak i w dół.
Dziennik kosztów dla Peugeot 3008 I Crossover
6,8
8,1
9,2
~Starszak
Crossover 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
mam reczną 6 biegową. Zero problemów.Olej wymieniłem w skrzyni po 140 000 km (producent nie przewiduje wymiany ale to tylko 2 litry oleju a praktyka mówi że niezależnbie od auta i twierdze n producenta powinno się wymienaiać po 120 000 km)
Peugeot 3008 I Crossover