Lista ocen Peugeot 3008 I Crossover (44) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Starszak
Crossover 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
mam klimę automatyczną 2 strefową.Robi robotę- błuskawiczneie chłodzi i utrzymuje zadaną temperaturę. Auto w zimie jak na disla nagrzewa się bardzo szybko (ma podgrzewacz elektryczny zanim silnik złapie temperaturę). Mam wrażenie że nawet szybciej niż mój poprzedni fiat Bravo benzyna. Nie mówiąc już o oplach , które miałem 3 w dislu- ostatni astra III- tak temeraturę 90 stopni auto łapało przy mrozach po 30-40 km w zimie ( a wszystko było ok...
~Maciek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Wnętrze szybo się nagrzewa. Dużą szyba przednia i szklany dach nie pomagają w schłodzony wnętrza. Dobrze, że jest roleta na dachu
~Marcin PWr Mosty
Crossover 1.6 156KM 115kW
Przeszklony dach, ogromna i bardzo mocno pochylona przednia szyba, duże szyby boczne (generalnie bardzo dużo szyb w tym aucie:)) oznacza, że w słoneczne dni pow. 22 stopni C klimatyzacja ma co robić. W aucie jest po prostu ciepło:) W zimne poranki nagrzewa błyskawicznie - 2x szybciej niż octavia z silnikiem 1,4 TSi.
~Waldek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Ze względu na bardzo dużą szybę czołową i w moim przypadku szklany dach, w upalne dni klimatyzacja musi chodzić na wyższych obrotach. Dopiero po dłuższym czasie obroty spadają. Trzeba pamiętać o przysłonie na szybie w lato. Ogrzewanie jest bardzo dobre auto szybko się nagrzewa jest miło i ciepło
~Maciek
Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW
Z ogrzewaniem nie ma żadnych problemów. Gorzej jest w upalne dni bo wnętrze szybko się nagrzewa przez wielkie okna no i dach panoramiczny chociaż można go zasłonić też swoje robi. Przy sprawnej klimatyzacji nie ma problemu utrzymać niskiej temperatury wiec idzie wytrzymać
~TORRO
Crossover 1.6 156KM 115kW
W porównaniu do mojego poprzedniego auta, które również miało elektroniczną klimatyzację jest o niebo lepiej. Szyby w zasadzie nie parują. Są regulowane wyloty wentylacyjne dla pasażerów na tylnej kanapie. Klimatyzacja wydajnie chłodzi, nagrzewnica grzeje. Więcej nie potrzeba.
~Jan M
Crossover 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Dobrze - bo wszystko jest super, ale nie w zimie. Silnik 2 hdi z małym spalaniem ma problem rozgrzać się w krótkim czasie do jakiego przyzwyczai mnie benzyniak. Pokonując pierwsze kilometry muszę wybrać szybsze nagrzanie się silnika czy ciepłe wnętrze.
~Piotr
Crossover 2.0 HDI 150KM 110kW
Klimatyzacja jest wydajna i działa bez zarzutu. Szybko schładza kabinę, nawet przy bardzo wysokich temperaturach zewnętrznych. Nawiew w tylnym rzędzie poprawia komfort pasażerów i rozkład temperatur w kabinie. Zobaczymy, jak będzie w zimie.
~JaPan
Crossover 1.6 THP 156KM 115kW
Niby climatronic ale cały czas trzeba coś regulować - a to za ciepło, a to za zimno, a to po nogach ciągnie. Poza tym słabo chłodzi w słoneczne dni - choć miałem czarny lakier i szklany dach, co pewnie nie pomagało.
~Jarek
Crossover 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Grzeje doskonale, niczym stare volvo. Klimatyzacja wymagała naprawy po 2 latach intensywnej eksploatacji - wymiana chłodnicy. Manualna klima chłodzi skutecznie. Na wysokich obrotach dmuchawa jednak zbyt głośna.
Peugeot 3008 I Crossover