Lista ocen Peugeot 301 Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW 2012-2015 (12) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hub8904
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Tu ma?y problem si? zaczyna. Zbyt d?ugie prze?o?enia bieg?w zw?aszcza 1 i 2. Po miesi?cu dopiero si? przyzwyczai?em i ponad 1 tys. km. Kwestia przyzwyczajenia, ale moim zdaniem powinni to poprawi?, jak kto? chce odjecha? szybko na skrzy?owaniu ze ?wiate? to musi po?wiczy? sporo i namacha? si? :D
~Jacek
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Wymaga przyzwyczajenia. Lewarek działa trochę nietypowo, bo mało wyczuwalne jest "wskoczenie biegów". Czasami kłopot jest ze wstecznym, bo trzeba dopchnąć lewarek do samego końca. Ale jak pisałem na wstępie kwestia przyzwyczajenia.
~mark64
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Skrzynia jest precyzyjna choć trzeba przyzwyczaić się, że skok dźwigni przy przełączaniu biegów jest nieco dłuższy niż w niektórych samochodach. Mnie to nie przeszkadza.
~Klauss
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
dźwignia umiejscowiona jest za nisko, a do tego przełożenia mają ogromną amplitudę. Łatwo obić pasażerowi kolano wrzucając piątkę. Przydałby się szósty bieg.
~Robert
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Skrzynia biegów chodzi bardzo z wyczuciem, lekko, bez żadnych zgrzytów. Przydałby się 6 bieg. Nic nie psuje się.
~sir_Luca
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
W codziennej eksploatacji jest wszystko w porządku, na autostradzie przydałby się jeszcze 6-ty bieg ale można bez niego żyć.
~Szymon Poznań
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Długie skoki dźwigni ale precyzyjne, największym mankamentem jest mało precyzyjne haczące się wejście wstecznego !
~Tomek
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
co roku łączniki stabilizatora wymieniałem, ale dwa to jest śmieszny koszt 60 zł więc mogą się psuć
~HG
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Bezusterkowa. Dźwignia zmiany biegów "luźna" . Ma się wrażenie mieszania chochlą w zupie.

Usterki Peugeot 301

Peugeot 301 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wojciech Sikora
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Nie mam uwag - nie zaznaczylem 5 gwiazdek zeby nie byc posądzonym o brak obiektywizmu
Peugeot 301 Sedan