Lista ocen Peugeot 306 I (86) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KonY
Hatchback 1.6 89KM 65kW
Jak go kupilem wymienilem tarcze klocki filtry szczeki przeguby rozrzad i poduszke w tylnej belce ale to wszystko bylo nie wymieniane od nowosci(oprocz klockow i szczek oczywiscie), Musialem tez wymienic uszczelniacze zaworow bo po odpaleniu rano troche lubil zadymic i bral ok 1L na 1000km ale po wymianie chodzi idealnie(dla zainteresowanych powiem ze nie trzeba sciagac glowicy aby wymienic uszczelniacze) PS.Jezdze prawie rok i auto...
~andrzej
Hatchback 1.6 89KM 65kW
ogólnie to zawiodło mnie raz... padł komputer ale to w sumie z mojej winy. auto mam od niedawna i póki co doprowadzam do stanu. wbrew temu że auto ma ocynkowane nadwozie to po 18 latach leżeli nie było konserwowane to wyłazi rdza. po za tym 306 ma kilka słabych punktów. podłużnice gniją mimo że podłoga cała jest ok i auto nie było bite, lewe poszycie tylnego błotnika, rynienki dachu a w autach z szyberdachem wokół niego.
~Janusz
Hatchback 1.6 i 98KM 72kW
Raz mi padł w kryzysowej sytuacji z powodu spalonego rozrusznika, ale na szczęście 2 km za miastem, do tego zalany potencjometr, uszkodzony czujnik ciśnienia, hamulec, oj kosztowały mnie trochę naprawy - w przeciągu pół roku dołożyłem do niego z 2 tys. zł, ale optymistycznie zakładam, że jest to efekt odpuszczenia sobie napraw przez poprzedniego właściciela i wierzę, że jeszcze kilkadziesiąt tysięcy kilometrów to ja nim zrobię...
~Smok_Mlekopij
Hatchback 1.4 75KM 55kW
TYLNA BELKA! Robiłem jak dotąd jedną stronę, ale druga też już się prosi o zakup zestawu naprawczego (600 zł zdaje się). Wymieniłem jedną końcówkę drążka stabilizatora. Popsuty czujnik od licznika (40zł na szrocie). Skrzynia biegów - nie posypała się całkowicie, ale mocno hałasowała przy hamowaniu silnikiem, więc kupiłem drugą na szrocie za 450zł. Zerwana linka sprzęgła.
~justyna
Hatchback 1.6 i 98KM 72kW
no dosyć sporo tych usterek, mam je od kwietnia 2009 r a wymieniłam przez ten czas chłodnice, pompe paliwową, półoś, tłumik końcowy,spawany był układ wydechowy z powodu korozji, naprawiany był przepalony przewód zapłonowy co powodowało gaśnięcie, nie liczę części eksploatacyjnych czyli amortyzatorów, klocków, tarcz i in.
~Adam
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Jak powyżej. Samochód nigdy mnie nie zawiódł. Łącznie z moim tesciem przejechaliśmy nim ponad 80 tys. km i jedyną rzeczą, którą musieliśmy zrobić był tlumik, który skorowodał - z pewnością z powodu niesamowitych ilości soli na drogach w okresach zimowych. Żadnych problemów z silnikiem. Nadwozie dobrze zabezpieczone przed korozją.
~rsw
Hatchback 1.6 89KM 65kW
tu też najlepiej nie jest: w ciągu roku jak kupiłem samochód: uszczelniłem silnik(330 zł) bo lalo sie z niego jak z cebra, wymieniłem sprzęgło (390zł), tylną belkę na regenerowaną (750zł), sonde lambda (310zł), tłumik (240zł), obie połosie(700zł) i to nie w ASO. Przynajmniej na karoserii nie ma sladu korozji :)
~Jacek n
Sedan 1.4 75KM 55kW
po przejechaniu tych 120 tys. km to wymieniłem belkę i uszczelkę pod głowicą, chłodnicę bo mi olej zalepił z nieszczelnej uszczelki pod głowicą, i łożysko koła przedniego, łożysko podtrzymujące półoś, i 2 pół osie(chyba na skrzyżowaniu za mocno ruszałem :)) przy przebiegu 215 tys. km, i to wszystko
~H2O
Sedan 1.9 90KM 66kW
patrz wyżej .. od małego jestem nauczony żeby coś mieć długo i być z tego zadowolonym trzeba o to dbać !priorytetem u mnie jest regularna wymiana oleju , filtrów ! na czas też wymieniam paski klocki czy sworznie ! jak na razie w tym i z tym autkiem nie miałem problemów !

Usterki Peugeot 306 I

Peugeot 306 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Janusz
Hatchback 1.6 i 98KM 72kW
przejechałem nim przez 1,5 roku 25 tys. i już dwa razy jechałem na lawecie. Raz siadł rozrusznik, a dwa pompa paliwa, do tego tylna belka do regeneracji i ciągnie oleju, tak że czasami w korku robię z tyłu zasłonę dymną... Nie polecam...