Lista ocen Peugeot 306 I (89) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~7 rok z Peugotem
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Cudów nie ma, tragedii też nie. Przy 100km/h pasażer może spokojnie rozmawiać przez telefon. Jak komuś jednak za głośno a nie jest upośledzony manualnie to może zainwestować w maty wygłuszające (płaciłem chyba ze 20pln za płachtę około 0,5x0,5m jak zdecydowałem się) zdjąć boczki (a robi się to całkiem prosto) i pozaklejać wycięcia/otwory montażowe. Będzie jeszcze ciszej i przy okazji cieplej ;)
~Pawel."kogucik"
Hatchback 1.4 75KM 55kW
do pretkosci 110 naprawde cicho. po przekroczeniu robi sie coraz glosniej. wyraznie uciazliwie robi sie dopiero tak powyzej 140. na tak maly silnik nie jest zle. a udalo mi sie go rozpedzic do 170 ale silnik juz wtedy "wyl" malo przyjemna jazda. a tak na marginesie to praca i dziwek silnika jest malo przyjemny. ale to moje zdanie i kwestia gustu
~tomaszw80@o2.pl
Cabrio 1.8 101KM 74kW
Przy większych prędkościach robi się głośniej, powyżej 140 może coś gdzieś gwizdać - wszystko zależy od stanu uszczelek. Wiadomo że przy złożonym dachu będzie głośniej, ale na tym polega urok tego samochodu. Fabryczne wygłuszenie drzwi wymaga poprawy, co też uczyniłem.
~Janusz
Hatchback 1.6 i 98KM 72kW
Przesiadłem się z CC i na początku wydawało mi się pięknie, ale w porównaniu z innymi autami, to słabiutko - słychać opony, świst powietrza przy 80 km, a w zimę, jak się pokurczą uszczelki w drzwiach, to i przy 50, przy 120 na godzinę silnik niemal ryczy...
~TheCarpik
Sedan 1.4 75KM 55kW
No i tu jest szkopuł - o ile rozgrzany silnik przy prędkościach do 50-60 km/h jest cichy, tak zimny silnik lub wyższe prędkości dają o sobie znać. Nie mniej jednak zawsze można sobie podkręcić radyjko. Prawda? :)
~Michal0919
Sedan 1.8 101KM 74kW
I tu minus tego samochodu. Niestety przy prędkościach rzędu 120 zaczynało huczeć a nie wspomnie o prędkościach 150 a 210 (max) to już całkiem odrzutowiec. I co najdziwniejsze to nie hałasował silnik lecz powietrze.
~bmatenka@o2.pl
Hatchback 1.6 89KM 65kW
Powyżej 110 km/h robi się głośno, jednak w przedziale 130-140 km/h robi się relatywnie ciszej. Później to już dziki ryk silnika :-) Jednak zazwyczaj poruszam się z prędkością (na trasie) 110 km/h, więc podróżuję bez bólu głowy.
~Bartek>J.
Hatchback 1.6 89KM 65kW
Super! bardzo mi się podoba wyciszenie choć tylko do 120 - powyżej szumy się nasilają, silnika nie prawie nie słychać, na początku zanim się nie przyzwyczaiłem zastanawiałem sie czy jeszcze chodzi czy już mogę wysiadać;-)
~Czarodziej
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Nie jest głośno może być ciszej gdy wymieni sie stare łożycka w przednich i tylnich kołach. Ważne też wymienic poduszki pod skrzynią biegów i silnikiem. Wtedy jest naprawde cicho
~Marszau
Sedan 1.4 75KM 55kW
Nie ma co narzekać. Lepiej niż w Pandzie czy Punto czy gilfie Dislu. Przy podróży do 130 km na autostradzie jest naprawdę przyjemnie- radyjko leci kilometry uciekają.