Lista ocen Peugeot 307 I (579) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 679 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Agunia17
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Na początku nie mogłam się do niej przyzwyczaić. Jednak niedawno miałam okazje prowadzić focusa, w którym skrzynia co prawda nie jest uszkodzona, ale strasznie ciężko, topornie wręcz chodzi. Wrzucając bieg nie wiedziałam, czy wszedł, czy nie, dodawałam więc gazu, by się upewnić... A gdy z powrotem wsiadłam do mojej 307 miałam wrażenie, że skrzynia chodzi tak lekko, że aż się zastanowiłam, czy wszystko z nią jest w porządku. Oczywiście, że tak...
~Maciej197272
Hatchback 2.0 16V 136KM 100kW
Na skrzynię biegów nie mogę narzekać choć trzeba się przyzwyczaić do dość długich machań lewarkiem.Poza tym zaskoczył mnie szczególnie długie przełożenie 2 biegu-ale mnie to akurat bardzo odpowiada-jest bardzo elastyczny.Jedyne czego mi brakuje to 6 biegu-oj przydałbym się bo przy 120km.h jest już 3500obr/mn i od tego miejsca już tylko górę niestety.Ale szczęśliwie wbrew pozorom nie wzrasta spalanie a to dzięki 190Nm obrotu momentowego!
~Michał 84
Hatchback 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Skrzynia fajna, ale bez szału. Po pierwsze - nie wiem po co jest 6 biegów skoro na 5 pali mniej ( na autostradzie ) przy prędkościach \"nieco\" powyżej dozwolonej. do tego przyszła zima i pod linki dostała się wilgoć. Efekt ? póki olej w skrzyni jest zimny, nie można ruszyć gałką w bok - trzeba czekać. Koszt wymiany w 6-biegowej ? trzeba komplet kupować, do tego nie ma zamienników. Nowy ponad 800 zł.
~Bartas z Poznania
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Biegi wchodzą precyzyjnie, lewarek nie ma luzu itp. Jedynie wydaje mi się że mogliby odrobinę dać dłuższe przełożenie 5tego biegu tak żeby przy np 130-140 kmh były niższe obroty i tym samym ciszej w aucie. Aczkolwiek rozumiem że obecnie jet tak to zestrojone aby w sumie mały silnik 1.6 miał siłę zamknąć na vmax obrotomierz na 6000obr na 5 tym biegu.
~:)
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Skrzynia ok, mogła by być trochę bardziej precyzyjna przy 2 litrowym silniku, czasami jak chce się trochę ostrzej pojechać np. dwójka może zgrzytnąć, no ale nie jest to sportowe auto. Czasami też wsteczny wchodzi dopiero po 2-im wysprzęgleniu, i to nie wina sprzęgła bo tak było i na starym i po wymianie sprzęgła. Ogólnie jest ok!
~użytkownik
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Nie ma najmniejszych problemów, wszystko wchodzi precyzyjnie, skrzynia pracuje dobrze, ktoś pisze o "wędrówkach" lewarka, to mnie bardzo dziwi, w moim roczniku to zjawisko nie występuje, nie daję oceny 5 bo mam swoje preferencje - wolę krótsze skoki. Poza tym wg mnie z 1-ki samochód powinien ruszyć bez dodawania gazu.
~Zyta
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
zaznaczam iż posiadam automat, i biorąc pod uwagę fakt iż jest to 4 biegowy automat, to do 160 km/h jest bajka, później no co tu dużo gadać, powyżej 180km/h obrotomierz i spalanie nie dają złudzeń i niestety na dłuższą metę tak się nie da jechać :) ale elastyczność oraz miejski styl jazdy, bez zastrzerzeń
~Misiu
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
ehhh. 1 ciężko wchodzi, dwójka też nie najlepiej zwłaszcza przy redukcji koszmar. Wsteczny to porażka, czasem trzeba zrobić pare prób zanim wejdzie. Biegi wchodzą za miękko i mało precyzyjnie, a skoki drążka są troche za długie. W porównaniu ze starą cordobą skrzynia jest kiepska, ale ogólnie da się jeździć.
~PUG_user
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Biegi wchodzą bezproblemowo, lekko ale nieco nieprecyzyjnie. W porównaniu do Corolli drązek zmiany biegów chodzi b.lekko, wyczuwalny jest lekki luz co z kolei daje uczucie braku precyzji. W Corolli zmiana biegów wymaga większej siły i przez to zmiana biegów może wydawać się bliska ideałowi.
~RafelS
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
To mi się chyba najmniej podoba w tym samochodzie. Nie jest to super precyzyjny układ. Długie prowadzenie dźwigni zmiany biegów nie polepsza sprawy. Nie zawsze wchodzi wsteczny i czuję większy opór przy wrzucaniu dwójki (być może do wada tylko mojego egzemplarza).