Lista ocen Peugeot 307 I (504) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 754 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zadowolony p307
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
nie mam zastrzeżeń, wentylacja działa jak huragan(w dobrym tego słowa znaczeniu), może troszkę za głośna, ale wkońcu cały czas nie chodzi na maxa, wkońcu chodzi o to aby szybko osuszyła zaparowane, zamarznięte odmroziła i to się jej udaje znakomicie. Klimatyzacja tylko pomaga i szybciej można uzyskać ten efekt. Ogrzewanie jak wszędzie, silnik musi osiągnąć temp. żeby zaczęła grzać , ale bardzo sprawnie to przebiega. Najlepsza jest możliwość...
~Roberth
Hatchback 1.4 8V 75KM 55kW
Poniżej -10 długo się nagrzewa, wyłączam na ten czas nawiew bo nagrzewanie kabiny i silnika jednocześnie trochę mija się z celem. Podczas sporych mrozów silnik przy włączonym ogrzewaniu osiągnął właściwą temperaturę dopiero po 30 km. Automatyczna klima działa niezbyt precyzyjnie, system ma zbyt dużą bezwładność, wyraźnie czuć różnicę temperatur, czasem wieje zimnym, potem za ciepłym.
~Katarzyna
Hatchback 2.0 16V 136KM 100kW
klima bardzo dobra, gorzej z ogrzewaniem - kiepski nawiew na nogi, nawet przy dedykowanym ustawieniu - wtedy dostaje się nawiew spod kierownicy w twarz, a w nogi dalej zimno; nawiewki pośrodku deski powoduję mocne nagrzewanie odtwarzacza i zmieniarki, a w konsekwencji problemy z użytkowaniem audio (np. odłącza się zmieniarka), serwis nie ma na to pomysłu; klima w schowku to jest to!
~307 kombi.
Hatchback 1.4 8V 75KM 55kW
Miałem już lepsze nawiewy w innych samochodach. Po 15 tyś. km miałem awarię wentylatora nadmuchu, w serwisie chcieli wymieniać na nowy ( poza gwarancją) kosztem 1000zł!!! wraz z wymianą. Sam doszedłem do tego że na szczotkach silniczka wentylatora nazbierały się mielone liście, przeczyściłem i wszystko ok. Powód?Brak filtra przeciwpyłkoweho w kabinie ( mój osobisty wymysł )
~PUG_user
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Klimatyzacja jest wydajna (wygrywa z największymi upałami w Chorwacji), wentylacja super. W gorące dni po ruszeniu nagrzanym samochodem klimatyzacja b.szybko uzyskuje dużą wydajność (dużo szybciej niż w Focusie 1.6 nie mówiąc już o Corolli 1.4 gdzie wydajność klimy jest kiepska). Ogrzewanie też działa b.szybko choć w tym wypadku chwalę sobie podgrzewane przednie fotele (polecam!!!)
~przemas@khaki.v.pl
Hatchback 2.0 HDi 8V 90KM 66kW
Klimatronic radzi sobie Z nawiewem ale przy 20.C lecz gdy temp spada poniżej -5.C to zaczynają się z wmiarę szybkim ogrzaniem kabiny a co zatym idzie wciąż niedogrzany silnik!!!) zaś latem przy 30.C kierowca i pasażer mają się z czego cieszyć lecz pasażerowie w tylnim żedzie mogą im pozazdrościć chłodnego powietraza ( zły nawiew z tył kabiny)
~armando
Hatchback 1.4 HDi 8V 68KM 50kW
Samochód jest bardzo przeszklony, przez co szybko się nagrzewa. Jednak klimatyzacja jest bardzo wydajna. Nagrzewanie zimą bardzo dobe. Jedyna uwaga to ogrzewanie na nogi. Słabsze (zresztą żaden z nowych kompaktów nie jest w tym zakresie doskonały) świetny nawiew na szybę. System wentylacyjne staje się prawie niesłyszalny po uzyskaniu temperatury 20 stopni.
~Agunia17
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Jeśli chodzi o wentylację i ogrzewanie dałam ocenę "przeciętna", bo kiedy jest -14 stopni na dworzu nie mogę doczekać się, kiedy to auto ogrzeje się, chociaż nastawiam maksymalne grzanie. Oczywiście jak już jest ciepło, nie narzekam, tylko zmniejszam natężenie ciepłego nadmuchu. W lecie pewnie zmienię zdanie...
~Jacek
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Tu klapa - klimatronik absolutnie nie spełnia swojej funkcji, albo ja nie umiem z niego korzystać. Jak dla mnie porażka, ogrzewanie - bardzo długi okres rozprowadzenia powietrza do optimum, tak samo klima, nie umie utrzymać temperatury, wychładza i nagrzewa. Jedna z najbardziej denerwujących rzeczy w tym aucie.
~ryszard.frydrychowski@neostrada.pl
Hatchback 1.4 8V 75KM 55kW
To jest obszar niedopracowany. Np. przy pogodzie burzowej (duża wilgotność i wysoka temperatura), gdy spadnie deszcz, nie można opanować potnienia szyb wewnątrz auta gdy klimatyzacja pracuje non stop i okna są oczywiście zamknięte. Jedyne wyjście to wyłączyć klimę i otworzyć okna, ale deszcz pada! Co robić Panie Peugeot ??