Lista ocen Peugeot 308 II Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW 2014-2017 (10) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Wada konstrukcyjna z łuszczącym się paskiem rozrządu, z tego co usłyszałem od mechanika specjalizującego się w samochodach tej marki nie została ona naprawiona nawet w nowszych modelach z tym silnikiem. Jeśli planujesz zakup auta używanego upewnij się, że auto przeszło wymianę paska lub kup auto od dobrej firmy tak aby mieć rękojmie i gwarancję naprawy tej usterki. Gwarancja producenta nie gwarantuje naprawy tej usterki bez wkładu własnego.
~Dawid
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Pasek rozrządu, zaczyna po krótkim czasie łuszczyć się i zatyka kanały olejowe. Serwis Peugeot wycenił naprawę (brak ciśnienia oleju) na ponad 6000 zł ! Peugeot o całej sprawie wie, skrócił okresy między przeglądami do 15 tys. km (z 25 tys. km). Skrócony został też czas po jakim powinien zostać wymieniony rozrząd. Peugeot o wadzie wie, ale przerzuca koszty na klientów, mój przypadek nie jest jednostkowy.
~Karol
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
poza awariami jak w nagłównku, to ponoć wyszły na trzepakach za duże róznice w tylnych amortyzatorach, tak więc jeszcze amorki z tylu będzie trzeba wymienić. Zadziwiajace skoro jeżdiz tylko po miescie i po autostradach.
~Daniel
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Po 2,5 tys przebiegu zgłosiłem się do serwisu z dziwnym skrzypieniem z zawieszenia okazało się że belka tylna jest do wymiany jakaś mała wada podobno...
~Omijajcie ten silnik szerokim łukiem! Nie polecam nikomu, kto nie chce mieć dużych wydatków
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Silnik bierze olej jak szalony. Na 1400km około 2l oleju. Przy samochodzie z takim przebiegiem to katastrofa.
~Tommm76
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Na razie spokój, ale auto mam niecały rok. Zobaczymy co będzie.
~Feliks
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Stuki podwozia, wymiana belki tylnej na gwarancji.
~Daniel
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Tak jak wcześniej pisałem wymieniana była belka tylna.
~Mentoro
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
nie wiem, i mam nadzieję się nie przekonać w przyszłości
~Piotrek
Brak i oby tak dalej.