Lista ocen Peugeot 308 II Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW 2014-2017 (11) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ghetto pimp
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Skrzynia biegów doskonała, nim się obejżę już jest 'piąteczka' i stówa na liczniku (lub 'czwóreczka' w trybie sport). W trybie sport zmniejszają się wibracje silnika, ale za to lubi szarpnąć. Generalnie z czasem nauczyłem się jak jeździć w miarę płynnie i nie mogę narzekać, choć i tak nie jest tak płynnie jak w moich starych autach. Tryb sport trzeba aktywować po każdym włączeniu silnika i różnica między 'eko'...
~Piotrek
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Auto wyposażone w 6 biegową skrzynię manualną. Skrzynia niezbyt precyzyjna, zwlaszcza przy redukcji z 5 na 4 trzeba wyczuć miejsce. Jak dla mnie 5 biegów to wystarczajaca ilość biegów, zwlaszcza że większa ilość biegów to konieczność częstych zmian, ale od przybytku głowa nie boli. Aluminiowa gałka to jakiś żart, na słońcu robi się taka gorąca że nie można dotknąć jej gołą dłonią, przypuszczam że zimą będzie odwrotnie. W wersji 5 biegowej...
~Robert
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Manualna skrzynia biegów w tym samochodzie jest po prostu słaba. Długi skok lewarka, przy wrzucaniu niższych biegów trzeba naprawdę "głaskać" sprzęgło żeby nie szarpało lub stosować między-gazy. Do tego aluminiowa gałka, która w lecie oznakuje twoją rękę jak kowboj bydło, a zimą czujesz się jak Wim Hof biorący lodową kąpiel z każdą zmianą biegu. Ten samochód jest jedynym wytłumaczeniem na jazdę z rękawiczką na prawej ręce nawet latem.
~Tommm76
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Niewielką wadą jest to, że potrafi przyhaczyć na niższych biegach np. 1-2 albo 2-3. Im wyżej tym lepiej. Szóstka pasuje powyżej 90 km. Wskaźnik zmiany biegów pokazuje kiedy przełączyć, ale nie zawsze się z nim zgadzam :) Same przełożenia dobrze dobrane, nie za długie.
~Mentoro
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Trochę szarpie, ale nie mieszam w wiadrze z budyniem jak komentuja niektórzy znawcy z blogów motoryzacyjnych. Jak dla mnie za krótka jedynka - mocno irytuje takie zestrojenie. Aha, często dokucza mi 4 bieg, który nawet opornie nie chce się wbić
~Daniel
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Jest dobra, lepsze spotkałem tylko w fordzie i w VW nie oceniam jej na 5 ponieważ ta aluminiowa gałka zmiany biegów szczególnie teraz w zimę jest bardzo nieprzyjemna.
~Dawid
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Do samochodów japońskich jeszcze daleko, zdarza się, że trójka nie wejdzie.
~Karol
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
trochę się zacina, czasem ciężko wbić trzeci bieg.
~Daniel
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Precyzyjna ale przełożenia mogły by być trochę krótsze .
~Rafał
Hatchback 5d 1.2 PureTech 130KM 96kW
Skrzynia biegów bardzo precyzyjna 6 stopniowa.
Peugeot 308 II Hatchback 5d