Lista ocen Peugeot 308 II SW (34) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Szumy wiatru do 120 km/h jest przyjemnie cicho, silnik słychać delikatnie. Przy 140 km/h poziom hałasu wzrasta dosłownie minimalnie, a pomiędzy 140-160 km/h raczej nie ma różnicy. Jednak silnika mogłoby słychać mniej. Sam silnik przy poruszaniu się w mieście dobrze wyciszony.
~damian
SW 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
i tu jest porażka.... przed tym autem jeździłem C-klasą W204, jak pierwszy raz wyjechałem Peugeotem za miasto to po chwili zatrzymałem się na poboczu aby sprawdzić, czy wszystkie drzwi mam pozamykane i czy z kołami jest wszystko w porządku - ten samochód jest bardzo głośny....
~James_Enfield
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Auto przejechało 30 kkm po bardzo dziurawym mieście i zdaje się, że w ogóle tego nie odczuło. W środku cicho i przyjemnie. Oczywiście elementy zawieszenia czasem skrzypną przy większych mrozach na progach zwalniających ale na polskich drogach przeżyć może tylko Hummer.
~jareckiha
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Silnik jest wyciszony bardzo dobrze. Kabina jako całość, chyba nie, bowiem dochodzą dźwięki z zewnątrz przez ściany boczne. Dla porównania, testowałem Mazdę 3 i powem tak. miałem wrażenie, że jadę cabrio, tak była słabo wyciszona. Zatem Peugeot- ok. Wszak to nawet nie klasa średnia.
~wolo
SW 1.6 HDi 92KM 68kW
Zastosowanie przedniej szyby akustycznej jest dobrym pomysłem. Ale fizyki oszukać się nie da. Wyeliminowanie praktycznie całego hałasu od przodu spowodowało że słychać hałas z bocznych szyb. Silnik wyciszony idealnie. Jedyny hałas dochodzi od szumu opon - to można by poprawić.
~Daniel
SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Auto użytkowane w uk. Na 6 biegu przy prędkościach 60-70 mph obroty są trochę małe i silnik zaczyna nieprzyjemnie buczeć. Redukcja rozwiązuje problem. Trochę szumów dochodzi do kabiny, ale na akceptowanym poziomie.
SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Do 110 zasypiam. Powyżej wydaje mi się, że jadę rowerem w próżni a powyżej 170 to wrażenia takie jak z jazdy WSK po kocich łbach. Generalnie jest cicho. Można rozmawiać szeptem. Ważne opony. Ja mam głośne i troche psują efekt.
Dziennik kosztów dla Peugeot 308 II SW
5,9
6,9
~Mephic
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Ogólnie auto jest dobrze wyciszone ale odejmuję 3 gwiazdki bo stuki z okolic zawieszenia przedniego są bardzo niepokojące i przez to ma się wrażenie, że podrózuje się autem kilkunastoletnim a nie nowym.
Peugeot 308 II SW