Lista ocen Peugeot 405 II Sedan (82) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rapeskadra
Sedan 2.0 121KM 89kW
doskonale, po zakupie zrobiłem remont zawiechy i hamulców. bo autko pływało i hamowało kiedy chciało. teraz jest elegancko, wygodnie, cichutko nic nie stuka, pływa itp. zostało tylko sprawdzic czujniki ABS. jest naprawdę wygodnie i komfortowo a przy tym sportowo. seryjnie obniżone zawieszenie i opony YOKOHAMA PARADA 2 robią swoje. pojazd sunie po zakrętach jak po szynach, deszczu tez się nie boję. oczywiście wszystko z głową. trzeba również...
~malin
Sedan 1.6 88KM 65kW
Auto niezawodne , przebyłem nim na urlopie 10 tys km we Francji bez dotykania. Jak miałem chęć to wsiadałem tankowałem i jechałem 2 tys km bez zastanawiania się.Co rok wymiana końcówek drążków kierowniczych i sworzni wahaczy, które kosztują śmiesznie tanio, tak jak reszta części do tego auta.Lubiane przez mechaników, prost w konstrukcji,Polecam niezmiernie!
~Kamilon 18
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
prowadzi sie dobrze nic nie puka nic nie stuka.wymieniłem tylko na samym początku koncówkę drążku i klocki hamulcowe, a i jak go kupiłem to abs nie działał ale doszedłem do strzału i przy czujniku kabel był w połowie przerwany to uciąłem przy kostce i przy czujniku i dałem nowy kawałeczek przewodu i gra :)
~Lotnik
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
gdyby nie ta tylna belka i jej niedopracowane łożyska to by było OK. Ale mam patent na to!!! zamiast łożysk dotoczyłem sobie tuleje z twardego ternamitu i założyłem smarowniczki. jeżdzę 2 lata i narazie jest dobrze. co do przodu nie mam zastrzerzen, ale i tak wszystko wymieniałem-koszt ok. 1700zł.
~technobase
Sedan 2.0 121KM 89kW
Zależy co kto lubi... dobry stosunek pomiędzy komfortem a sportowym stylem jazdy, chociaż do drugiego należy podchodzić z głową... Nie narzekam przy ogumieniu 185/65/R14 ale nie dam 5 z uwagi na koszt naprawy tylnej belki i wieczne pukanie w przednim zawieszeniu...
~Wojtek
Sedan 2.0 121KM 89kW
Mam firmowo obniżone zawieszenie, amortyzatory są nieco krótsze i sztywniejsze niż w standardzie. Auto jest jak przyklejone do drogi. Zawieszenie, choć sztywne dosyć dobrze tłumi nierówności, chociaż przy naszych drogach będzie to na pewno pięta achillesowa tego samochodu.
~srdt power:) wisniowe lwiatko;)
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Seryjne zawieszenie wybacza wiele bledow,jest dosc podsterowny ale fwd wiec nie ma sie co dziwic,jezeli przy remoncie tylnej belki wstawisz kalamitki do smarowania lozysk to bedzie pierwszy i ostatni remont tej belki,zawias nie do zajechania
~SFrog sfrog@man.poznan.pl
Sedan 1.4 75KM 55kW
Jezdzilem juz Favoritka, Vectra (`94), Ranult 19, Nissanem Micra, i paroma innymi - zaden nie doroownuje komfortem jazdy mojemu lwiatku. Jazda sportowa przy dosc miekkim zawieszeniu to jednak nie najlepszy pomysl - choc sprawuje sie niezle.
~użytkownik 405
Sedan 1.8 101KM 74kW
Dużo zależy od kół. Na niskoprofilowych oryginalnych 15" prowadzi sie nieoczekiwanie dynamicznie. Komfort bardzo wysoki, wygodniej jest chyba tylko w 406. Kto jeździł tymi samochodami wie o czym mówię, kto nie jeździł nie zrozumie.

Usterki Peugeot 405 II

Peugeot 405 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Markoo
Sedan 1.8 101KM 74kW
Świetnie się prowadzi, bdb właściwości jezdne, bdb hamulce z ABS, już pare razy ocaliły mi dupę ;] Zawieszenie bardzo komfortowe, niemieckie auta w porównaniu do 405 to skaczące piłki na wybojach.
Peugeot 405 II Sedan